Policjanci przyszli do kościoła, bo łamano obostrzenia. Polski pastor ich wyrzucił

1007
Podziel się:

Polski pastor wyrzucił policję ze swojego kościoła po tym, jak funkcjonariusze przybyli na interwencję. Pastor krzyczał do policjantów, żeby się wynosili. W pewnym momencie nazwał ich "nazistami"

Policjanci przyszli do kościoła, bo łamano obostrzenia. Polski pastor ich wyrzucił
Polski pastor wyrzucił policję z kościoła w Kanadzie.

Pastor Artur Pawłowski pochodzi z Polski, ale od lat mieszka w Calgary w kanadyjskiej prowincji Alberta. Przewodniczy wielowyznaniowej inicjatywie Street Church. Podczas sobotniego zgromadzenia interweniowała policja.

Polski kaznodzieja napada na policję

W Calgary obowiązuje zakaz zgromadzeń. Uczestnicy nabożeństwa nie przestrzegali obostrzeń związanych z pandemią COVID-19. Policjantom nie udało się jednak wykonać żadnych czynności oraz wejść na posesję, ponieważ pastor szybko ich stamtąd wyrzucił.

Wynocha! Natychmiast wynoście się z tej posesji! Won! - krzyczał pastor podczas interwencji policji.

Mężczyzna w końcu zaczyna nazywać funkcjonariuszy "gestapo" oraz "nazistami", rozkazując im, aby wyszli. - Gestapo nie jest tu mile widziane! - krzyczał, dodając, żeby funkcjonariusze nie wracali bez nakazu. Policjanci nie zatrzymali nikogo i dość szybko opuścili posesję.

Nagranie z tego zdarzenia pastor zamieścił na Facebooku. Kaznodzieja napisał w poście, że jest oburzony postawą policji, która "zastrasza" wiernych w czasie świąt. - Policja przybyła, aby zakłócić zgromadzenie kościelne! Gestapo przyszło ponownie, aby zastraszyć parafian Kościoła podczas obchodów Paschy! Niewiarygodne! - stwierdził.

Pastor nie po raz pierwszy w trakcie pandemii znalazł się w centrum zainteresowania mediów. Kilka tygodni temu serwis B.C. Catholic informował, że otrzymał już 23 mandaty za łamanie koronawirusowych obostrzeń. - Mandaty się dla mnie nie liczą. Liczy się moja wolność - komentował wtedy pastor.

Zobacz także: Watykan obcina pensje kardynałom. Winny koronawirus
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić