ZEA. Nagranie księżniczki wstrząsnęło światem. Jest reakcja ONZ

202

Kilka dni temu media obiegły niepokojące nagrania, na których arabska księżniczka Latifa prosi o pomoc. Wyznała, że jest więziona w domu przez swojego ojca. Rodzina królewska wydała oświadczenie w tej sprawie.

ZEA. Nagranie księżniczki wstrząsnęło światem. Jest reakcja ONZ
Emir Dubaju, Mohamed bin Rashid Al Maktum (Getty Images)

Bycie księżniczką nie zawsze oznacza życie jak z bajki. Księżniczka Latifa, córka emira Dubaju i wiceprezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich, oficjalnie próbowała uciec "z raju" dwa razy. Pierwszy raz w 2002 roku, ostatni w 2018.

I właśnie po drugiej próbie ucieczki Latifa była ostatni raz widziana publicznie. Od tamtej pory słuch o księżniczce zaginął. Kilka dni temu media obiegły nagrania, na których Latifa prosi o pomoc. Mówi, że jest zamknięta w domowym areszcie, którego strzegą policjanci. Kobieta filmiki nagrała w ukryciu.

Stanem księżniczki zaniepokoił się cały świat. ONZ i Wielka Brytania zaczęły żądać od szejka dowodów na to, że Latifa nie jest w niebezpieczeństwie.

W odpowiedzi na doniesienia medialne dotyczące księżniczki Latify, chcemy podziękować tym, którzy wyrazili troskę o jej samopoczucie, pomimo relacji, która z pewnością nie odzwierciedla rzeczywistej sytuacji - przekazała ambasada ZEA w Londynie, cytując słowa rodziny królewskiej.

Księżniczka Latifa ma problemy psychiczne? Dowodów brak

Pojawiły się komentarze, że księżniczka Latifa cierpi na chorobę dwubiegunową. Przyznać miała to już dwa lata temu była już żona emira Haja bint al-Husajn. Miała o tym powiedzieć Mary Robinson, byłej prezydent Irlandii i byłej Komisarz ONZ ds. Praw Człowieka.

Jej Wysokość jest pod opieką w domu, wspierana przez jej rodzinę i personel medyczny. Jej stan stale się poprawia i mamy nadzieję, że w odpowiednim czasie powróci do życia publicznego - napisano w oświadczeniu rodziny królewskiej.

Z reportażu BBC wynika, że takie głosy mogły pojawić się ze strony rodziny królewskiej. Nie przedstawiono jednak żadnych dowodów, nie wydano też oficjalnego oświadczenia w sprawie. Zamknięcie Latify w domowym więzieniu rodzina nazywa "troską" i "opieką".

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: "Szokujące wyniki z Łodzi". Ksiądz wzburzony informacją ze szkół
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić