Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Kto to wymyślił? Mieszkańcy kpili bezlitośnie. Jest reakcja władz

32
Podziel się

Jeszcze do niedawna kierowcy, którzy chcieli zaparkować na ulicy Warszawskiej w Gorzowie Wielkopolskim (woj. lubuskie), mieli twardy orzech do zgryzienia. Powodem był parkomat, znajdujący się na... miejscu parkingowym. Po fali krytyki został zdemontowany.

Kto to wymyślił? Mieszkańcy kpili bezlitośnie. Jest reakcja władz
Parkomat znajdował się na miejscu parkingowym. To budziło zaskoczenie i oburzenie wśród mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego (Facebook, Ludzie dla miasta, miasto dla ludzi)
bETxVtAR

Feralny parkomat znajdował się między ulicami Szkolną i Ogrodową. Obecność urządzenia na miejscu parkingowym zaskoczyła mieszkańców do tego stopnia, że zdecydowali się na nagłośnienie sprawy za pośrednictwem "Gazety Lubuskiej".

Parkomat zniknął z ul. Warszawskiej w Gorzowie Wielkopolskim. Znamy powody

Do Gazety Lubuskiej zgłosiła się m.in. pani Anna z Gorzowa Wielkopolskiego. Czytelniczka żartowała w liście do redakcji, że umiejscowienie parkomatu być może miało skłonić kierowców, aby parkowali na pasie zieleni, a nie dostosowanym do zatrzymania pojazdu miejscu.

bETxVtAT
Urzędnicy chyba zachęcają w ten sposób do dalszego parkowania na kawałku trawki, który jest obok – podsumowała pani Anna (Gazeta Lubuska).

Na grupie mieszkańców Gorzowa na Facebooku internauci kpili bezlitośnie. Wielu podkreślało, że nieszczęsny parkomat stał się przedmiotem żartów ludzi z całej Polski, co nie jest najlepszym sposobem na promowanie miasta.

Mózg na urlopie
bETxVtAZ
Super że pomyśleli o miejscu dla motocyklistów
Mogłabym się doczepić dlaczego nie stoi na środku jezdni ale ten punkt też jest zacny - kpili mieszkańcy.

Redakcja Gazety Lubuskiej skontaktowała się z Włodzimierzem Rojem, dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ten przyznał, że umiejscowienie parkomatu było błędem, jednak ustawienie urządzenia na pasie zieleni okazało się niemożliwe, ponieważ zawiaduje nim wydział nieruchomości.

bETxVtBa

Ostatecznie Włodzimierz Roj zapowiedział przestawienie parkomatu. Dyrektor OSiR dotrzymał słowa – maszyna została zdjęta i wkrótce znajdzie się na innym, bardziej dogodnym dla kierowców miejscu.

Zobacz także: Zobacz też: Co zrobić, gdy nie działa parkomat?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETxVtBu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(32)
Nemeczek
3 miesiące temu
Kazali postawić na parkingu, to postawili
fbzf
3 miesiące temu
Brednie mieszkańców
Rower i pedał...
3 miesiące temu
W tym mieście na ul sportowej po zniszczoniu trawnika i zabetonowaniem kostką 10 arów powstał parking płatny z dojazdem 50 letnim dziurawym asfaltem a pieniążki z zysku do podziału z kim? Ta spółdzielnia to jeden wielki wałek z zarządem pamiętającym komunę
bETxVtBv
falubaz
3 miesiące temu
Gorzów to stan umysłu, stres spowodowany brakiem ratusza.
fgsdgsd
3 miesiące temu
Bardzo slusznie. Wstawic tam kolejne parkomaty i niech placa skoro chca miec tak piekna nazwe ulicy. Reszte kraju tez trzeba podliczyc z kryptoreklam.
Tu i teraz
3 miesiące temu
w całej Polsce toalet publicznych jak na lekarstwo ...ale wysyp takich inwestycji jak ten parkomat...
Tu i teraz
3 miesiące temu
zobaczcie ile idiotyzmów urzędniczych jest w Warszawie ...ten parkomat to pikuś
Tu i teraz
3 miesiące temu
obowiązkowe badania psychiatryczne dla wszystkich urzędasów podobnie jak dla pseudo polityków
Gdańsk
3 miesiące temu
Skoro takich ludzi wybieramy do samorządów to znaczy że tacy sami jesteśmy .
Ząbki
3 miesiące temu
W Ząbkach wycinają tylko lasy. Ktos kto ma dostęp do mapy historycznej wie ile tutaj lasów wycięto i postawiono blok na bloku i produkcja smogu i piratów drogowych.
Ząbki
3 miesiące temu
Zobaczcie co się dzieje w Ząbkach. Rozkopali ulice, wolno robią, stawiają słupki (chyba ktoś miał na zbyciu słupki, cikawe jakie powiązania ma firma), aby nigdzie nie dało się parkować i robią zamach na wprowadzenie opłat, na tej wiosce i części bydła co szaleje autami i motorami. Dodatkowo na ulicach są jeziora, albo zygzaki pieszo-rowerowe oraz słupy i krzywo stawiane bloki, tutaj linie zabudowy chyba wyznacza złotówka i deweloper!
Babcia
3 miesiące temu
a co tam .u nas jest na chodniku po prawej stronie ścieżka rowerowa a po lewej dla pieszych. czyli pieszych z jednej strony ma ulicę z drugiej rowerzystów. pogratulować
mafie parking...
3 miesiące temu
Mafie parkingowe opanowują całą Polskę,cwaniaki łatwych pieniędzy,właściwie złodzieje cudzej pracy i pieniędzy, wszędzie wstawiają swoje budki i kasa jest.
bETxVtBn
Roman
3 miesiące temu
Najwyższy czas, aby ustawowo zabronić parkowania na chodnikach we wszystkich miastach. Miasta przypominają giełdy samochodowe. Zaprzestać rejestracji samochodów, w przypadku braku stałego miejsca parkowania, w tym garażowania.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić