Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
GGG
|

Zmiany w zasadach płatnego parkowania. Kierowcy nie będą zachwyceni

8
Podziel się:

Od 4 stycznia zaczną obowiązywać nowe stawki w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w Warszawie. Wydłużony zostanie również czas obowiązku płacenia.

Zmiany w zasadach płatnego parkowania. Kierowcy nie będą zachwyceni
Warszawski parkometr (ZDM Warszawa)

Złe wieści dla kierowców. Od 4 stycznia zaczną obowiązywać nowe, wyższe stawki w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w Warszawie. Podwyżka jest skutkiem decyzji uchwalonej przez Radę Miasta.

Parkujący w Warszawie muszą przygotować się na podwyżkę. Pierwsza godzina postoju będzie kosztować 3,9 zł zamiast 3 zł; druga 4,6 zł zamiast 3,60 zł; trzecia 5,5 zł zamiast 4,20 zł. Czwarta i każda kolejna godzina to koszt 3,9 zł, a nie, jak dotychczas, 3 zł. Kierowcy muszą pamiętać również o zmianie godzin obowiązkowych opłat. Te będą obowiązywały w dni powszednie od godz. 8 do 20, a nie do godziny 18.

Darmowe dni bez zmian

Opłat nadal nie będzie trzeba uiszczać w weekendy. Za darmo zaparkujemy również 2 maja, 24 i 31 grudnia. Wzrośnie za to stawka za brak opłaty parkingowej w SPPN. Kara nie będzie wynosić, jak dotychczas, 50 złotych. Teraz każdorazowe nieuiszczenie opłaty to koszt do 250 złotych. W przypadku uregulowania zobowiązania w ciągu 7 dni zapłaci się 170 złotych.

Zobacz także: Czy ozdrowieńcy powinni być szczepieni? Prof. Simon: "Nie ma przeciwwskazań, żeby podbić poziom przeciwciał"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
BB1
8 miesięcy temu
No cóż w W-wie rządzi PO , a im wciąż mało ...Warszawiacy za takie decyzje powinni ich wyrzucić z pracy !!!!
tomaszek
rok temu
a z kogo można pociągnąc? z kierowców! oni zawsze będą musieli płacić....
Obywatel
rok temu
To wszystko dla nasz go dobra.wiwat PiS
111
rok temu
Ostatnio oglądałem film marvela ant man i zobaczyłem tam rozwiązanie problemów z płatnym parkowaniem - cząstki pima
4443
rok temu
Prąd śmieci parkowanie woda to jest ta dobra zmiana dla suwerena.
Myruk
rok temu
To na pewno wina PiSu przecież oni rządzą w Warszawie.
Jacek
rok temu
Dzięki pisowi. Oni wyciągają kasę z samorządów a oni muszą podnosić opłaty. Macie swoje 500plus. Niedługo fala podwyżek po podwyżce opłat za media i podatków pośrednich.
Darek
rok temu
Parking w PL nie dlugo bedzie wynosil tyle ile stawka godzinowa. Skoro w samorzadach pracuja, sami miesiewicze to nie dziwne , ze ciagle podwyzki. Polityka to rak, moze dozyjemy kiedys na to leku.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić