Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Które kraje najlepiej radzą sobie z pandemią? Polska na szarym końcu

292
Podziel się:

Agencja Bloomberg opublikowała najnowszy ranking krajów, które najlepiej radzą sobie z pandemią koronawirusa. Polska wypadła w nim bardzo słabo - zajęła 50. miejsce na 53 notowane państwa.

Które kraje najlepiej radzą sobie z pandemią? Polska na szarym końcu
Polska zajęła 50. miejsce na 53 notowane państwa (Getty Images)

Bloomberg od listopada prowadzi aktualizowany co miesiąc ranking państw, które najlepiej radzą sobie z pandemią koronawirusa. Bierze pod uwagę dziesięć wskaźników. Oprócz liczby nowych zakażeń i zgonów na COVID-19, liczy się m.in. dotkliwość wprowadzonych ograniczeń, przewidywany wzrost gospodarczy, stopień dostępności opieki zdrowotnej i procent zaszczepionych mieszkańców.

Z marcowej edycji rankingu wynika, że najlepiej z pandemią koronawirusa radzą sobie Nowa Zelandia, Singapur i Australia. Dobrze wypadły również takie kraje jak Tajwan, Korea Południowa, Chiny, Japonia i Tajlandia.

W najnowszym zestawieniu duży awans odnotował Izrael, który znalazł się na 5. miejscu, a w lutym był na 14. To zasługa najszybszej na świecie kampanii szczepień przeciwko COVID-19. Już ponad połowa mieszkańców Izraela została zaszczepiona dwoma dawkami preparatu.

Dzięki szybkiej akcji szczepień awansowały również m.in. Zjednoczone Emiraty Arabskie (z 15. na 11. miejsce), USA (z 27. na 21.) i Wielka Brytania (z 30. na 25.). Bloomberg zaznaczył, że szczepienia przekładają się na poprawę innych wskaźników epidemicznych i pozwala na rozluźnienie restrykcji.

W rankingu spada pozycja państw Europy, w której szczepienia przebiegają chaotycznie. W porównaniu z lutym Grecja spadła o 20 miejsc na 40. pozycję, Rumunia o 15 na 46. miejsce, Włochy o 10 na 39. a Finlandia o 9 na 13.

Polska nie radzi sobie z pandemią koronawirusa?

Polska znalazła się na szarym końcu zestawienia. Spadła o 10 miejsc i zajmuje obecnie 50. miejsce spośród 53 państw. Tłumaczone jest to wzrostem liczby zakażeń związanych z brytyjską mutacją koronawirusa i wprowadzeniem nowych obostrzeń. Gorzej od Polski wypadła tylko Brazylia, Czechy i Meksyk.

Zobacz także: Europa zadłużona po uszy. Można wymazać dług pandemiczny?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(292)
Polka
rok temu
W Szwecji niema żadnych zakazów i są na 20 miejscu może to wina na granicy a może wczasów polityki
Wstyd i hańba
rok temu
Kolejny "sukces" polityki PIS-u , zaraz po głosowaniu w UE 1:28 B. Szydło.
abcdef
rok temu
izraelskie badania
gość
rok temu
Meksyk nie lepszy ale Tulum i Zanzibar najlepsze i Egipt niezgorszy jeżdzimy przeciez
ip123
rok temu
Proponuję, aby zapytać WSZECIUCHĘ z Trybunału Konstytucyjnego. Niech nazbiera ziół, kości i żabę suszoną, spali w ognisku nienawiści i zawyrokuje zgodnie z kuchnią . Ale oby nie berlińską.
normalny
rok temu
rząd to woli dawać miliony z podatników na pseudo ksieżólka w Toruniu i na propagandę na TVPis niż przeznaczyć na walkę koronawirusem ... mamy nieudolny rząd !! kościoły otwarte a gospodarka w ruinie i wiele ludzi biznes musiało zamknąc bądź pracownicy zostali zwolnieni ..
Szef Picera
rok temu
Gratuluję wyników, premie w drodze.
Babcia
rok temu
Morawiecki nadal będzie kłamać bo inaczej nie umie rozmawiać. Notoryczny kłamczuch!
no cóż ... .
rok temu
nieudaczniki do dymisji.
Rydzyk
rok temu
Brawo PIS! Jeszcze kilka miejsc i będziemy na podium!!! Beata Szydło przyjmie kolejne gratulacje z kwiatami od Jarosława
Rydzyk
rok temu
Brawo PIS! Jeszcze kilka miejsc i będziemy na podium!!! Beata Szydło przyjmie kolejne gratulacje z kwiatami od Jarosława
narodowy kłam...
rok temu
Trzeba powtórzyć głosowanie
kto
rok temu
tak trzeba podziękować strajkującym agresywnym chuliganom na ulicach i obecnej opozycji która nawoływała do wychodzenia na ulice. Tak fatalnej opozycji to jeszcze nigdy nie było. Niestety, po partiach mających program tylko z jednym punktem tj odsunięcia partii rządzącej od władzy czyli "walka o koryto" - niczego dobrego nie można sie spodziewać. Kto nas uchroni o nijakiej i działającej na szkodę Polski, opozycji
Włodzio
rok temu
Zabronić cytowania Agencji Bloomberg. To są oszczercy obrażający najukochańszego prezesa najzdolniejszego premiera i obajtka obdarzonego darami przez samego Boga
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić