Paulina Antoniak
Paulina Antoniak| 

Kulisy tajnej narady na Nowogrodzkiej. Co szykuje PiS? "Będziemy jak jedna pięść"

235

Jakie plany na najbliższe tygodnie i miesiące ma Prawo i Sprawiedliwość? Jak dowiedzieli się dziennikarze "Super Expressu" na tajnej naradzie prezes największej partii opozycyjnej Jarosław Kaczyński omawiał m.in. scenariusz protestów w całej Polsce w obronie skazanych i osadzonych w zakładach karnych Kamińskiego i Wąsika.

Kulisy tajnej narady na Nowogrodzkiej. Co szykuje PiS? "Będziemy jak jedna pięść"
"Będziemy jak jedna pięść". PiS naradzał się na Nowogrodzkiej (PAP, Tomasz Gzell)

Tajna narada PiS na Nowogrodzkiej

We wtorek, 16 stycznia odbyła się pilna narada władz PiS na Nowogrodzkiej. Wieczorem do siedziby partii zjechali najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości z Jarosławem Kaczyńskim na czele. - Dyskutowaliśmy o naszym planie i scenariuszach w kontekście Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika - zdradził rozmówca z PiS "Super Expressowi".

Okazuje się, że jednym z kluczowych tematów była akcja protestacyjna PiS i sympatyków w całej Polsce w obronie byłego szefa CBA i jego zastępcy. Opozycja zapowiada, że nie odpuści i dalej będzie "naciskać na Tuska i Bodnara".

- Walczymy. Będzie permanentny nacisk na Tuska i Bodnara, żeby wypuścili Wąsika i Kamińskiego. Będzie też nacisk na kolejne akcje protestacyjne, które będą się działy w kolejnych tygodniach i miesiącach w Polsce. Nie odpuścimy - wyjawił Michał Moskal.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Czy duchowni w Polsce powinni mieć stałą, z góry ustaloną pensję? Sonda uliczna

"Będziemy jak jedna pięść". Zapowiedź dalszych protestów w obronie Kamińskiego i Wąsika

Wypowiedział się również europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Zapowiedział, że jego ugrupowanie zamierza działać solidarnie i dalej organizować kolejne manifestacje i protesty.

- Będziemy jak jedna pięść. Myślę, że premier Tusk daje powody do demonstracji i protestów w całej Polsce. Sytuacja jest dynamiczna, na pewno będziemy działać w PiS solidarnie, pokażemy wielką jedność - zapowiedział Czarnecki.

Najwyraźniej jednak obecna koalicja rządząca nie obawia się protestów przygotowywanych przez opozycję. Poseł Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Napieralski zasugerował także zmianę lidera.

- Nie widziałem na ostatnim marszu PiS dużej mobilizacji. Może trzeba zmienić lidera? Życzę, żeby próbowali i może uda im się zgromadzić choćby jedna trzecią uczestników, która była na marszu 1 października – podkreślił w rozmowie z "Super Expressem" poseł KO Grzegorz Napieralski.

Źródło: "Super Express"

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić