Sceny w Sejmie. Giertych na zdjęciu z Kamińskim i Wąsikiem

23

We wtorek 16 stycznia rozpoczęły się obrady Sejmu. Nie było na nich byłych posłów PiS Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Posłowie opozycji w ławach sejmowej postawili banery z podobiznami skazanych. To z kolei rozbawiło Romana Giertycha, który został sfotografowany z kartonowymi wizerunkami.

Sceny w Sejmie. Giertych na zdjęciu z Kamińskim i Wąsikiem
Banery w Sejmie. (PAP, Tomasz Gzell)

Posiedzenie Sejmu rozpoczęło się 16 stycznia o godzinie 10. Nie był na nim byłych posłów PiS Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Posłowie PiS, którzy nie mogą się z tym pogodzić w swoich ławach sejmowych ustawili banery z podobiznami skazanych. Widniał na nich napise "Solidarni z Kamińskim i Wąsikiem".

Giertych z Kamińskim i Wąsikiem

Na galerii sejmowej pojawiły się także żony Kamińskiego i Wąsika. Panie miały na sobie czarne, niemal żałobne ubrania, a na ich twarzach nawet na sekundę nie zagościł uśmiech.

Banery przez cały czas leżały na ławach Sejmowych. Rozbawiło to m.in. Romana Giertycha, którego sfotografowano z kartonowymi wizerunkami skazanych posłów. Zdjęcie okazało się hitem na platformie X.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Czarne chmury nad ministrem. Wiemy, kto będzie "przeciw"

Pod postem pojawiło się dziesiątki komentarzy. Większość internautów była zachwycona zdjęciem i żartowała z banerów. Niektórzy zasugerowali, że wkrótce w ławach sejmowych pojawi się więcej takich banerów.

Tak sobie myślę, że za 3 m-ce, to zamiast połowy klubu PiS będą tekturki siedzieć...
Miejsce awatarów-przestępców jest w więzieniu. Przestępstwa tych przy władzy są najcięższego kalibru i powinny być karane - ku przestrodze - z całą surowością
Nie zabrali kolegów ze sobą? Tak właśnie można polegać na PiS
Nigdy tak długo w pracy nie siedzieli - czytamy w komentarzach.

Roman Giertych aktywnie działał aby Kamiński i Wójcik trafili do więzienia. Wnioskował o natychmiastowe aresztowanie dla obu posłów. Zrobił to w imieniu pokrzywdzonej przez polityków osoby.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić