Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Kurator Nowak jest oburzona. Gajewska: "Czy Pani nie wstyd?"

487
Podziel się:

Posłanka Kinga Gajewska w ostrych słowach zareagowała na wpis Barbary Nowak w mediach społecznościowych. Chodzi o post odnośnie kontroli jej działań jako małopolskiego kuratora oświaty. Kurator nawiązała w nim do PRL i "spadkobierców komuny". Powołała się przy okazji na autorytet swojego ojca.

Kurator Nowak jest oburzona. Gajewska: "Czy Pani nie wstyd?"
Kinga Gajewska (PAP)

Posłanka Lewicy Kinga Gajewska jest przewodniczącą Parlamentarnego Zespołu ds. edukacji przyszłości. Postanowiła się ona za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych odnieść do wpisu Barbary Nowak, będącego pokłosiem zainicjowanej przez Lewicę interwencji ws. jej działań.

Nowak napisała na Twitterze, że 33 lata po obaleniu PRL małopolską kurator oświaty "przychodzą rozliczać ze współpracy z rodzicami uczniów spadkobiercy komuny". Nie omieszkała również wspomnieć, że jest córką żołnierza AK. I to właśnie zapaliło Gajewską.

POLSKA 33 lata po obaleniu PRL. Małopolską Kurator Oświaty (córkę żołnierza AK), przychodzą rozliczać ze współpracy z rodzicami uczniów, spadkobiercy komuny w linii ideologicznej - napisała kurator Nowak (pisownia oryginalna).
Czy Pani nie wstyd wycierać sobie twarz honorem swojego ojca? To, że był żołnierzem wcale nie świadczy o Pani mądrości i odwadze - odpowiedziała na Twitterze Gajewska.

Parlamentarzyści chcą sprawdzić m.in. szczegóły spotkania Barbary Nowak z 31 stycznia. W gabinecie małopolskiej kurator oświaty pojawili się wtedy przedstawiciele organizacji rodzicielskich i nauczycielskich, które sprzeciwiają się nauczaniu zdalnemu. Wtedy z jej ust miały paść słowa: "Czy naprawdę najważniejsze jest być zdrowym, za wszelką cenę? Czy resztę możemy przekreślić, bo to zdrowie jest najważniejsze?".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(487)
Przerażające ...
4 miesiące temu
Średnio wykształcona, mało inteligentna , za to z nadania pisowa JEDNOOSOBOWO będzie sterowała kompetentnymi dyrektorami i rodzicami . Wszystko podlane sosem bogopatriotycznym i fałszywą troską o dobro uczniów . A w tle jedynie dobrostan starca z postępującymi zaburzeniami !
Finetka
5 miesięcy temu
Na miejscu pani kurator to ja bym nie mówiła o tym kim są jej rodzice bo wstyd im taka córka przynosi
PISTOLET
5 miesięcy temu
BRAWO PANI BASIU ,TAK TRZYMAĆ !!
PISTOLET
5 miesięcy temu
BRAWO PANI BASIU !! TAK TRZYMAĆ !!!
waku
5 miesięcy temu
Niech ta nowak nawet nie wspomina czyją jest córką bo rodzinie na pewno jest wstyd za taką postać
Wiara
5 miesięcy temu
Czasu na opamiętanie mało zostało.
Crusader
5 miesięcy temu
Oni wszyscy teraz z AK. Choć bym szedł mroczną doliną, żadnego zła się nie ulęknę, bo Pan jest moim pasterzem. Patrzy na nich i załamuje ręce.
heh
5 miesięcy temu
AK to jest: "Afrika Korps (Afrikakorps, pełna nazwa: Deutsches Afrikakorps – DAK) – niemiecki korpus ekspedycyjny utworzony 12 lutego 1941 w celu udzielenia wsparcia siłom włoskim w Afryce Północnej pobitym przez Brytyjczyków w wyniku rozpoczętej 7 grudnia 1940 operacji Compass. Na czele DAK stanął gen. Erwin Rommel." - za wiki.
heh
5 miesięcy temu
Ciekawe, że matką się nie chwali. Czyżby matka z PZPR, jak Piotrowicz?
Polska
5 miesięcy temu
Historia zatacza koło, ci co kiedyś niszczyli wszystko co dobre dziś układają świat, i wprowadzają swoje upośledzone prawo, które kiedyś było zbrodnią,a dzisiaj jest prawem. Super nie?
Kolo
5 miesięcy temu
Wśród tzw komunistów też byli porządni ludzie tak jak pośród prawicowców zdążają się czarne owce. Zołnierz LWP też walczył i to całymi latami z Hitlerem co dzień narażając zycie a my mamy już tak że za komuny jak idiota chciał zrobić szybko doktorat pisał że AK to byli zbrodniarze dziś pisze że LWP to zbrodniarze. Tak naprawdę w obu armiach walczyli ludzie którzy często nie mieli pojęcia o polityce więc wywyższanie się z tej okazji jest po prostu zwykłym hamstwem i skrajnie głupią megalomanią. Pani Nowak to że ktoś miał rodzica bohatera nie świadczy że jest kimś lepszym od innych. Na autorytet trzeba zapracować nie dostaje się go w spadku.
Marek W-wa
5 miesięcy temu
,,Były przewodniczący KPN Leszek Moczulski nie musi przepraszać grupy posłów SLD za to, że w 1992 roku w Sejmie skrót PZPR rozszyfrował jako "płatni zdrajcy, pachołki Rosji". Tak zdecydował Sąd Okręgowy w Warszawie po blisko 10-letnim procesie.Ciekawe co z tym zrobi tzw.lewica,której ostatnich sondażach nie wypada najlepiej.
Gloryfikujcie...
5 miesięcy temu
Mój ojciec wspominał, że jako młody chłopak ze wsi po wojnie codziennie dojeżdżał rowerem do technikum kilkanaście kilometrów, miejscami przez las. Bał się tych band AK-owców, przychodzili na wieś jak po swoje, grozili, szantażowali, leśniczego nawet zabili. Teraz wielcy bohaterowie.
zawart
5 miesięcy temu
Skrajne miernoty potrafią tylko jedno - powoływać się na przodków, na jakieś nieistniejące organizacje i tym usprawiedliwiać swoje dyletanctwo i głupotę.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić