Kwaśniewski ostro wypunktował Dudę. "Wygląda niepoważnie"

194

Aleksander Kwaśniewski ostro wypowiedział się w rozmowie z "Faktem" na temat Andrzeja Dudy. Prezydent RP podpisał kontrowersyjną ustawę "lex Tusk", zdecydował się ją wysłać do Trybunału Konstytucyjnego, by zaproponować ostatecznie jej nowelizację. "Jak to może świadczyć o prezydencie?" - pyta retorycznie jeden z jego poprzedników.

Kwaśniewski ostro wypunktował Dudę. "Wygląda niepoważnie"
Aleksander Kwaśniewski nie gryzł się w język mówiąc o decyzjach Andrzeja Dudy (Agencja Gazeta, PAP, Albert Zawada PAP, Jakub Porycki Agencja Gazeta)

Andrzej Duda podpisał w poniedziałek 29 maja ustawę o powołaniu komisji ds. badania rosyjskich wpływów w Polsce (tzw. "lex Tusk"). Zapowiedział jednocześnie, że skieruje ją w trybie następczym do Trybunału Konstytucyjnego. A już w piątek prezydent złożył w Sejmie projekt nowelizacji ustawy.

Jego działanie - począwszy od podpisania kontrowersyjnej ustawy - spotkało się z ostrą krytyką ze wszystkich stron sceny politycznej.

Sam Andrzej Duda nie był w stanie zdecydować, czy ustawa jest dobra, czy chce jej bronić.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Przyszłam odkłamywać". Zarzuty w studiu ws. "lex Tusk"

Zaskakujące zachowanie obecnego prezydenta postanowił skomentować jeden z jego poprzedników. Nie gryzł się przy tym w język.

Jak to może świadczyć o prezydencie, skoro w poniedziałek twierdzi jedno, w piątek drugie. Nie wiadomo, co będzie dalej - powiedział Aleksander Kwaśniewski.

Były prezydent w rozmowie z "Faktem" nie zostawił na swoim następcy suchej nitki. Skrytykował jego niezdecydowanie, brak jasnego stanowiska ws. "lex Tusk" i zamieszanie, które wywołał swoimi decyzjami.

To wszystko wygląda niepoważnie - podsumował były prezydent RP, mówiąc o "bałaganie, braku kompetencji i odpowiedzialności".

- Nie wiem, co go motywowało. Teraz musi się wycofywać rakiem - dodał Aleksander Kwaśniewski.

Tymczasem losy "lex Tusk", która miała być batem na opozycję przed wyborami, nie są znane. Być może ustawę zablokuje Trybunał Konstytucyjny, a może Sejm zdecyduje się wprowadzić poprawki Andrzeja Dudy. Emocji na pewno nie zabraknie.

Autor: KGŁ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić