aktualizacja 

Kwota zarobków Kaczyńskiego zwala z nóg. A jeszcze dostanie podwyżkę!

286

Jarosław Kaczyński nie odpuszcza. Lider Prawa i Sprawiedliwości nie wybiera się na polityczną emeryturę i będzie kandydował na stanowisko przewodniczącego partii na kolejną kadencję. Prezes pobiera dietę poselską i emeryturę. Od czerwca dostanie jeszcze "cichą" podwyżkę.

Kwota zarobków Kaczyńskiego zwala z nóg. A jeszcze dostanie podwyżkę!
Kwota zarobków Kaczyńskiego zwala z nóg. A jeszcze dostanie podwyżkę! (GETTY, NurPhoto)

Jarosław Kaczyński sprawuje władzę w Prawie i Sprawiedliwości od 2003 roku. 74-letni polityk, nie tylko z racji wieku, był już wielokrotnie odsyłany na polityczną emeryturę. W 2023 roku zapowiedział, że "jeżeli nie będzie nadzwyczajnych wydarzeń" to odda stery partii.

Dziś jasno mówię: zgłoszę swoją kandydaturę na prezesa Prawa i Sprawiedliwości i poproszę o wybór na kolejną kadencję – powiedział Kaczyński w najnowszym wywiadzie dla tygodnika "W Sieci". Jak widać prezes zmienił zdanie – po oddaniu przez PiS władzy w ręce opozycji.

Kaczyński martwi się o przyszłość partii i ewentualne wewnętrzne podziały. I dlatego chce zostać przynajmniej jedną kadencję. Prezes z całą pewnością nie musi zaprzątać sobie głowy, jak większość emerytów, finansami. Lider PiS pobiera co najmniej 19 tys. zł uposażenia i 4 tys. zł diety poselskiej. Do tego dochodzi emerytura, "Super Express" szacuje, że przez ostatnie 12 miesięcy Kaczyński dostawał około 9 tyś. zł.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sposób na wyższą emeryturę. Ekspert: rezygnacja z ZUS to błąd

Kaczyński dostanie dwie podwyżki. 1 marca 2024 roku wszyscy emeryci i renciści otrzymali waloryzację świadczeń. Wskaźnik tegorocznej waloryzacji to 12,12 proc. Oznacza to, że prezes dostanie około 900 zł więcej do emerytury.

Natomiast od czerwca, a właśnie w tym miesiącu lider PiS kończy 75 lat i będzie objęty dodatkowym świadczeniem tzw. "cichą podwyżkę" z ZUS. Jak podaje dziennik "Fakt", Kaczyński może liczyć na spory zastrzyk gotówki.

(...) zgodnie z przepisami przysługiwać mu będzie dodatek pielęgnacyjny. Po marcowej waloryzacji wynosi on 330 zł 7 gr. Nie trzeba składać żadnych wniosków, ZUS automatycznie doliczy dodatek do świadczenia. Dzięki temu Kaczyński w tym roku otrzyma o 2 tys. 310 zł 49 gr. - podaje "Fakt".

W kwietniu prezes otrzyma jeszcze "trzynastkę". Podliczając diety poselskie i emeryturę na konto Kaczyńskiego co miesiąc będzie wpływać ponad 26 tys. zł.

Autor: BAN
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić