Łazy żegnają panią Anię. Nauczycielka zmarła na koronawirusa

21

Pani Ania była jedną z ulubionych nauczycielek w Łazach, miała przed sobą całe życie. Placówka na Mazowszu pogrążyła się w żałobie.

Łazy żegnają panią Anię. Nauczycielka zmarła na koronawirusa
Uczniowie w Łazach żegnają panią Anię (PAP)

W weekend wiadomość o śmierci nauczycielki przekazała Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łazach w województwie mazowieckim. Komunikat opublikowano na stronie internetowej szkoły.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 4 listopada 2021 roku zmarła pani Anna Tomczyk, wychowawca świetlicy w naszej szkole i pełen pasji nauczyciel plastyki - napisano.

Z nieoficjalnych wiadomości wynika, że nauczycielka była zakażona koronawirusem. To właśnie COVID-19 miał doprowadzić do śmierci ukochanej przez dzieci pani Ani.

Szkoła w żałobie

Dzięki pogrążone są w smutku. Niedawno szkoła przygotowywała się do uroczystości pierwszego listopada. Uczniowie wraz z nauczycielami, w tym panią Anią, porządkowali opuszczone mogiły i zapalali znicze. Potem w klasach uczono się o tradycjach związanych ze Wszystkimi Świętymi i Zaduszkami.

Nikt w najczarniejszych snach nie przypuszczał, że za kilka dni pani Ania odejdzie z tego świata. Kilka dni temu na Facebooku szkoły pojawił się nawet wiersz, recytowany przez Amelkę.

Dla tych którzy odeszli w nieznany świat, płomień na wietrze kołysze wiatr. Dla nich tyle kwiatów pod cmentarnym murem i niebo jesienne u góry. Dla nich harcerskie warty i chorągiewek gromada, i dla nich ten dzień - pierwszy dzień listopada".
Zobacz także: Stosy trumien w Palermo. Włosi czekają z pochówkiem setek zmarłych
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić