Kobieta złapała za telefon. Kartka z drzwi Carrefoura hitem internetu

2058

Pewien sklep w Polsce wprowadził zakaz płacenia... gotówką za zrobione zakupy. I tutaj zaczęła się dyskusja. Kobieta, która nagrała krótki filmik, nie kryje oburzenia.

Kobieta złapała za telefon. Kartka z drzwi Carrefoura hitem internetu
Tam nie zapłacisz kartą. Powód z życia wzięte (Carrefour, Instagram)

Statystyki Narodowego Banku Polskiego pokazują, że coraz częściej płacimy kartami. Apogeum tego mieliśmy w 2020 roku, gdy z trakcie pandemii koronawirusa namawiano Polaków do płacenia bezgotówkowego.

Tylko w drugim kwartale 2020 r. wydaliśmy za pomocą kart w internecie łącznie blisko 5 mld zł. Na koniec czerwca 2020 r. transakcje zbliżeniowe stanowiły już łącznie 86,8 proc. wszystkich form płatności w sklepach.

Płatność tylko kartą. Dlaczego?

Od 2021 roku powróciła "moda" na transakcje gotówkowe, co często staje się problemowe dla kasjerów czy sprzedawców. Na TikToku dowiedzieliśmy się, że jeden sklep całkowicie zrezygnował z płatności gotówką.

Tutaj jednak nie chodzi o koronawirusa tylko brak... drobnych. To nie żart. Sklep ma dość "użerania" się z ludźmi, którzy płacą dużymi banknotami za małe zakupy. Kobieta, która nagrała krótki filmik, na którym nie kryła jednak swojej frustracji, powiedziała - "To jest hit, nie ma to jak szacunek do klienta".

Płatność tylko kartą ze względu na to, że nie macie drobnych - czytamy przed wejściem do sklepu Carrefour Express.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Filmik cieszy się dużą popularnością w sieci. Do wtorkowego poranka polubiło go ponad dwa tysiące osób. Obejrzało go natomiast blisko 90 tysięcy użytkowników.

Zobacz także: Wojna z Białorusią? Odpowiedź z rządu może niepokoić
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić