Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Kobieta złapała za telefon. Kartka z drzwi Carrefoura hitem internetu

733
Podziel się:

Pewien sklep w Polsce wprowadził zakaz płacenia... gotówką za zrobione zakupy. I tutaj zaczęła się dyskusja. Kobieta, która nagrała krótki filmik, nie kryje oburzenia.

Kobieta złapała za telefon. Kartka z drzwi Carrefoura hitem internetu
Tam nie zapłacisz kartą. Powód z życia wzięte (Carrefour, Instagram)

Statystyki Narodowego Banku Polskiego pokazują, że coraz częściej płacimy kartami. Apogeum tego mieliśmy w 2020 roku, gdy z trakcie pandemii koronawirusa namawiano Polaków do płacenia bezgotówkowego.

Tylko w drugim kwartale 2020 r. wydaliśmy za pomocą kart w internecie łącznie blisko 5 mld zł. Na koniec czerwca 2020 r. transakcje zbliżeniowe stanowiły już łącznie 86,8 proc. wszystkich form płatności w sklepach.

Płatność tylko kartą. Dlaczego?

Od 2021 roku powróciła "moda" na transakcje gotówkowe, co często staje się problemowe dla kasjerów czy sprzedawców. Na TikToku dowiedzieliśmy się, że jeden sklep całkowicie zrezygnował z płatności gotówką.

Tutaj jednak nie chodzi o koronawirusa tylko brak... drobnych. To nie żart. Sklep ma dość "użerania" się z ludźmi, którzy płacą dużymi banknotami za małe zakupy. Kobieta, która nagrała krótki filmik, na którym nie kryła jednak swojej frustracji, powiedziała - "To jest hit, nie ma to jak szacunek do klienta".

Płatność tylko kartą ze względu na to, że nie macie drobnych - czytamy przed wejściem do sklepu Carrefour Express.

Filmik cieszy się dużą popularnością w sieci. Do wtorkowego poranka polubiło go ponad dwa tysiące osób. Obejrzało go natomiast blisko 90 tysięcy użytkowników.

Zobacz także: Wojna z Białorusią? Odpowiedź z rządu może niepokoić
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(733)
Oko
2 miesiące temu
Jeżeli w Markecie brakuje drobnych,to osoba upoważniona jedzie do banku,tam mają.Tylko po co ruszać głową,łatwiej napisać kartkę i po sprawie.
czytelnik
6 miesięcy temu
a jak nazwać to że kasjerki nie chcą przyjmować monet tylko banknoty
Polak
6 miesięcy temu
Problemem są wpłaty gotówki do banku. Chciałem wczoraj wpłacić utarg , pod bankiem 26 emerytów okupujących wejście by jak najszybciej wypłacić gotówkę z emerytury .
Tomal
7 miesięcy temu
A mnie dziś przy kasie w hipermarkecie w Grudziądzu odmówiono przyjęcia 10 zł zaznaczam lekko uszkodzonego banknotu, który bez problemu wydałem w pobliskim sklepiku. No cóż stracili właśnie stałego klienta. Więcej moja noga tam nie postanie. Zresztą to badziew niesamowity. Sprzedają uszkodzone towary co nawet widać gołym okiem jak się pójdzie do działu z elektroniką i sprzętem komputerowym na przykład.
Ttt
7 miesięcy temu
W Biedronce zawsze mają wydać.
Kasjer
7 miesięcy temu
Po niektórych komentarzach widać, że osoby się za nimi kryjące nie miały nigdy do czynienia z pracą za kasą. Sklep to nie bank. Tak jak klienci przyniosą, tak będzie w kasetce. Ile to razy się nasłuchałam wyzwisk, że nie mam czym wydać, a nawet zdarzyło się rzucanie przedmiotami, czy oskarżanie mnie o kradzież. Oczywistym jest, że płatności kartą są o wiele wygodniejsze i dla klienta, i dla kasjera. Ci co twierdzą, że to nie ich problem, że nie mamy czym wydać są w dużym błędzie. Tylko niewielka część wie, że w ustawie jasno napisane jest, że to klient ma mieć odliczoną gotówkę. Przyznać jednak muszę, że sama informacja na tej kartce brzmi dosyć.. niesympatycznie. Z pewnością dało się to inaczej sformułować.
Kaczy wuj
7 miesięcy temu
Ja płacę z pincet plus i wymagam. Bo my PiSie Janusze i Bożenki to nie mamy konta i karty jak nasz Wuc
Brawissimo
7 miesięcy temu
Brawo Carrefour jechać z tym bydłem... To klient ma mieć drobne nie sklep...
Tody63
7 miesięcy temu
Czemu nikt się nie nadzieral jak do tej pory w niektórych punktach można było płacić gotówką. Sklep nie miał utargu na klientach z kartą bo tylko raz tam wchodzili. Tak samo będzie tutaj klient z gotówką pójdzie do innego sklepu. To nie nasze zmartwienie.
Inteligent
7 miesięcy temu
Ja mam drobne, mogę wysypać worek groszówek na taśmę.
Aga
7 miesięcy temu
Jak kogoś to denerwuje niech nie chodzi do tego sklepu
Gość
7 miesięcy temu
Na niektórych automatach ( np. parkomaty ) wisi informacja że automat nie wydaje reszty. Może to będzie rozwiązanie 😁 a nie nakaz płacenia kartą
Dr_kris
7 miesięcy temu
Dwa lata temu za 15min. konsultacji brałem 100zł - niektórzy klienci płacili drobniejszymi nominałami, więc było jak wydawac. Już w zeszłym roku pojawił się problem bo z bankomatów wypłacali same dwusetki. Na początku podniosłem cenę na 150, a obecnie na 200. Kolejkę pacjentów mam nadal, nie muszę wydawać reszty i wszyscy są zadowoleni.
kopczyniak
7 miesięcy temu
Dobrze że kartka wisi przed wejściem, przed zrobieniem zakupów można iść gdzieś indziej. Osobiście problemu nie widzę wogole, ważne że ktoś powiesił ostrzezenie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić