Lech Wałęsa już o tym zapomniał. Jego żonie może być przykro

6

Zbliża się 53. rocznica ślubu Danuty i Lecha Wałęsów. Czy 8 listopada były prezydent będzie świętować ze swoją małżonką? Jego wypowiedź dla "Super Expressu" jest bardzo wymowna.

Lech Wałęsa już o tym zapomniał. Jego żonie może być przykro
Lech i Danuta Wałęsowie w 2012 roku (AKPA)

8 listopada 2022 roku wypada 53. rocznica ślubu Danuty i Lecha Wałęsów. Warto odnotować, że ich znajomość narodziła się zupełnie przypadkowo. Danuta pracowała w kwiaciarni, w której Lech chciał wymienić pieniądze.

Później ich relacja stopniowo rozkwitała. Do ślubu z Danutą były prezydent odniósł się w swojej książce "Droga nadziei".

Małżeństwo z Danutą przyszło tak jakoś naturalnie. Miałem inne dziewczyny, bardziej mi "pasowały", a jednak ożeniłem się właśnie z nią - stwierdził.

Danuta Wałęsa uważa natomiast, że to właśnie Lech naciskał na ślub. Niejednokrotnie już tłumaczyła, że z mężem najczęściej miłość wyrażają sobie niewerbalnie.

Rocznica ślubu Wałęsów. Będzie świętowanie?

Wszystko wskazuje na to, że rocznica ślubu Wałęsów nie będzie miała wyjątkowego charakteru. - Nie obchodzimy rocznic ślubu, im starsi jesteśmy, to tym gorzej znosimy to wszystko i staramy się sobie nie przypominać, jacy to starzy jesteśmy już. O samej dacie także nie pamiętał i wcale tego nie krył - przekazał Lech Wałęsa w rozmowie z "Super Expressem".

Nie pamiętam kiedy mam rocznicę, mam już chyba sklerozę - dodał były prezydent.

Te słowa mogą sprawić przykrość jego małżonce. Czas jednak pokaże, czy rzeczywiście Lech Wałęsa niczym nie zaskoczy Danuty.

Nieznany fakt ze ślubu Wałęsów

Jakiś czas temu wyszło na jaw, że Danuta na ślub z Lechem Wałęsą nie miała nowej sukni, ale używaną. "(...) ślub przyszłej pary prezydenckiej odbył się dwa tygodnie po zaślubinach starszej siostry Danuty, Krystyny. Dlatego ze względu na oszczędności Danuta założyła suknię po siostrze" - spostrzega "Super Express", powołując się na książkę "Pierwsze damy III RP".

Ślubną wiązankę panna młoda przyszyła sobie we własnym zakresie. Była to wiązanka z białych goździków, przybrana gałązkami asparagusa. Wiadomo poza tym, że świadkami Wałęsów byli ich najbliżsi krewni.

Zobacz także: WP News wydanie 11.10, godzina 16:50
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić