Lech Wałęsa ma otrzymać ogromne pieniądze. Ujawniono kwotę

1188

Lech Wałęsa od dłuższego czasu narzekał na swoją sytuację finansową. Wielokrotnie żalił się, że emerytura starcza mu tylko na rachunki. Teraz pojawiła się szansa na to, że sytuacja byłego prezydenta ulegnie poprawie. Polityk ma otrzymać ogromne pieniądze za udział w targach promujących Pomorze w Stanach Zjednoczonych.

Lech Wałęsa ma otrzymać ogromne pieniądze. Ujawniono kwotę
Lech Wałęsa. (PAP, Piotr Wittman)

W ostatnich miesiącach Lech Wałęsa wielokrotnie opowiadał w wywiadach, że jest w trudnej sytuacji materialnej. Przed świętami Bożego Narodzenia żalił się, że nie stać go nawet na prezenty. "W tym roku nikt nie dostanie ode mnie prezentu, bo jestem bankrutem. Jeździłem i dorabiałem, to mi starczało, a teraz to się skończyło. Nie ma środków. Był czas, że miałem, to je rozdawałem. Rozdałem i stanąłem z pustą kieszenią" - wyznał w jednym z wywiadów.

W rozmowie z tygodnikiem "Wprost" otwarcie wyznał, że przywykł do dużych pieniędzy, jednak nie zabezpieczył swojej przyszłości i nie odłożył oszczędności na tzw. czarną godzinę.

Przyzwyczaiłem się do większych pieniędzy, bo jeździłem i dorabiałem. Mam dużą rodzinę, mogłem na wiele rzeczy pozwalać rodzinie i sobie, a teraz to się zakończyło. Nie gromadziłem środków, bo jestem idealistą, a nie materialistą - mówił.

Wałęsa ma zarobić...aż 168 tys. zł.

Los w końcu uśmiechnął się do byłego prezydenta. Jest szansa, że jego problemy finansowe w końcu się skończą. Jak podaje Press.pl Lech Wałęsa ma otrzymać aż 168 tys. za wygłoszenie przemówienia na stoisku Agencji Rozwoju Pomorza, a także uczestnictwo w spotkaniach z amerykańskimi firmami z branży morskiej oraz w wydarzeniach Offshore Technology Conference w Stanach Zjednoczonych.

Agencja Rozwoju Pomorza nawiązała współpracę z noblistą, by reprezentował Polskę podczas targów Offshore Technology Conference, które odbędą się w dniach 1-5 maja w Houston. Były prezydent ma użyczyć swojego wizerunku w ramach promocji działań agencji.

Zobacz także: Kaczyński o kryzysie gospodarczym. Dworczyk tłumaczy
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić