"Wszystko pachnie zwłokami". Tak żegnają żołnierzy na Syberii

W kompleksie sportowym w Ułan Ude we wschodniej Syberii żegnani są rosyjscy żołnierze, którzy polegli w Ukrainie. Składowane są tam trumny - mimo że tuż obok, dosłownie za ścianą odbywają się zajęcia dla dzieci. Ich rodzice mówią, że "wszystko pachnie zwłokami".

"Wszystko pachnie zwłokami". Tak żegnają żołnierzy na Syberii
W Buriacji trwają pogrzeby poległych w wojnie w Ukrainie żołnierzy. W tym samym czasie są prowadzone zajęcia dla dzieci (kadr z telewizji)

Ułan Ude to stolica Buriacji – autonomicznej republiki, która wchodzi w skład Federacji Rosyjskiej. Jak szacowała redakcja gazety "Lud Bajkału", z tego regionu pochodzi najwięcej żołnierzy, którzy polegli w wojnie na Ukrainie, bo co najmniej 102.

Wojna w Ukrainie. Pogrzeby odbywają się w trakcie zajęć sportowych dzieci

Według ustaleń Tayga.info od marca pogrzeby poległych odbywają się w kompleksie sportowym Lukodrom, wybudowanym w ubiegłym roku. W budynku są prowadzone m.in. zajęcia z łucznictwa, bardzo popularnego w Buriacji, a także istnieje sekcja dziecięca.

W kompleksie Lukodrom regularnie odbywają się pożegnania zmarłych. Są tam również składowane trumny. Uroczystości pogrzebowe odbywają się równoległe z zajęciami sportowymi dla dzieci.

Dzieci trenują za ścianą. Drzwi do sali treningowej znajdują się kilka metrów od tych, przez które wynoszą trumny – relacjonuje Tayga.info.

Matki dzieci uprawiających sport są oburzone faktem, że miejsce, gdzie ich pociechy trenują, zmieniło się w "dom pogrzebowy". Dodatkowo denerwuje je, że ze względu na obecność licznych zwłok w kompleksie stale unosi się charakterystyczny zapach.

Rodzicom nie podoba się, że kompleks sportowy zmienił się w dom pogrzebowy. Ostatnio tam, gdzie trenują dzieci, zaczął unosić się zgniły zapach. Wszystko tutaj pachnie zwłokami – oburzała się matka Tatiany, jednej z uczennic trenujących w Lukodrom.
Zobacz także: Ekspert o działaniu Putina. "On chce być carem zwycięskim"
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić