Paulina Antoniak
Paulina Antoniak| 

Lech Wałęsa po raz kolejny trafił do szpitala. Wiadomo, jak się czuje

271

Były prezydent Lech Wałęsa w ostatnich dniach ponownie trafił do szpitala. "I znowu mnie trafiło!" - napisał w mediach społecznościowych, dołączając zdjęcie ze szpitalnego łóżka. "Super Express" zapytał o stan zdrowia Wałęsy dyrektora jego biura Marka Kaczmara. Wiadomo, jak się obecnie czuje były prezydent.

Lech Wałęsa po raz kolejny trafił do szpitala. Wiadomo, jak się czuje
Lech Wałęsa po raz kolejny trafił do szpitala. Wiadomo, jak się teraz czuje (AKPA, Marcin Gadomski)

Lech Wałęsa jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. W sobotę, 13 kwietnia na facebookowym profilu byłego prezydenta, pojawił się post wraz z załączonym zdjęciem ze szpitalnego łóżka i krótkim opisem: "I znowu mnie trafiło!".

Wiele osób zaniepokoiło się tym, co się dzieje z Lechem Wałęsą. Pod wpisem pojawiły się setki komentarzy z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia.

Kolejnego dnia były prezydent opublikował inne zdjęcie, które opatrzył nie do końca jasnym opisem: "Chyba mnie tam nie chcą", co wzbudziło szeroką reakcję wśród internautów. Wtedy również posypały się słowa wsparcia i życzenia zdrowia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Lech Wałęsa zapytany o PiS. Były prezydent długo odpowiadał

To nie pierwszy pobyt byłego prezydenta w szpitalu w ciągu ostatnich miesięcy. Na początku grudnia ubiegłego roku Wałęsa opublikował zdjęcie z oddziału. Jak poinformował wtedy we wpisie, zaraził się COVID-19.

Polityk zmaga się także z cukrzycą typu II, którą zdiagnozowano u niego ponad 20 lat temu. W 2021 r. trafił do szpitala z powodu tzw. stopy cukrzycowej. Wałęsa ma również problemy kardiologiczne i w związku z nimi przeszedł zabieg związany z wszczepionym rozrusznikiem serca.

Na ten moment nie wiadomo, dlaczego były prezydent trafił teraz do szpitala. "Super Express" dowiedział się jednak, że czuje się już lepiej.

Prezydent jest pod fachową, bardzo dobrą opieką. Czuł się bardzo słabo, ale jest już dobrze - poinformował Marek Kaczmar, dyrektor biura Lecha Wałęsy w Gdańsku.

Syn Lecha Wałęsy, poseł Koalicji Obywatelskiej Jarosław Wałęsa, nie chciał zdradzać szczegółów na temat zdrowia ojca. – Życzę tacie dużo zdrowia! – powiedział zdawkowo "Super Expressowi".

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić