Anna Wajs-Wiejacka
Anna Wajs-Wiejacka| 
aktualizacja 

Lech Wałęsa trafił do szpitala. "Znowu mnie trafiło!"

390

Na facebookowym profilu Lecha Wałęsy pojawił się niepokojący wpis. "Znowu mnie trafiło!" - napisał były prezydent, dołączając zdjęcie ze szpitalnego łóżka. Pod postem pojawiła się lawina komentarzy, w których sympatycy legendy "Solidarności" życzą szybkiego powrotu do zdrowia.

Lech Wałęsa trafił do szpitala. "Znowu mnie trafiło!"
Lech Wałęsa znów w szpitalu. (Facebook)

W sobotę na facebookowym profilu Lecha Wałęsy pojawił się wpis, który mocno zaniepokoił sympatyków byłego prezydenta. "I znowu mnie trafiło!" napisał polityk, dołączając do wpisu zdjęcie ze szpitalnego łóżka. Na fotografii widać, że prezydent podpięty jest do aparatury monitorującej pracę jego serca.

Były prezydent nie zdradził, czy jego pobyt w szpitalu ma charakter planowy, czy jest spowodowany aktualnym pogorszeniem stanu zdrowia. Portal o2.pl zwrócił się z prośbą o komentarz do syna prezydenta Wałęsy.

Nie komentuję - powiedział krótko Jarosław Wałęsa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Co z referendum ws. aborcji? "To ucieczka"

O2.pl stara się skontaktować także z asystentem Lecha Wałęsy Markiem Kaczmarkiem. Na próby kontaktu odpowiada wiadomością "oddzwonię". Na bieżąco będziemy aktualizować temat.

Problemy zdrowotne Lecha Wałęsy

Lech Wałęsa od lat ma otwarcie mówi o problemach zdrowotnych, z jakimi się mierzy. Były prezydent cierpi na kilka poważnych schorzeń. Ponad dwie dekady temu zdiagnozowano u niego cukrzycę typu 2. W 2021 roku trafił do szpitala z powodu stopy cukrzycowej, która jest poważnym powikłaniem, grożącym amputacją kończyny. Na szczęście lekarzom udało się opanować sytuację.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Z kolei w 2008 roku Lech Wałęsa przeszedł operację wszczepienia rozrusznika serca. - Męczyłem się przy wejściu na pierwsze piętro. Teraz mam coraz więcej energii - mówił były prezydent po zabiegu.

W październiku ubiegłego roku prezydent trafił do szpitala. Jak tłumaczył wówczas Marek Kaczmar, asystent byłego prezydenta miało związek z "szeroko rozumianymi badaniami kontrolnymi".

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić