Lech Wałęsa powiedział to Mariannie Schreiber o swojej żonie

327

Żona ministra PiS Marianna Schreiber przeprowadziła wywiad z byłym prezydentem Lechem Wałęsą. Liderka partii Mam dość 2023 pytała legendę Solidarności m.in. o to, na kogo zagłosuje w najbliższych wyborach, a także o rolę kobiet w polskiej polityce. Wałęsa jedną z wypowiedzi prawdopodobnie mocno się naraził swojej małżonce.

Lech Wałęsa powiedział to Mariannie Schreiber o swojej żonie
Lech Wałęsa i Marianna Schreiber (Facebook, Lech Wałęsa)

Marianna Schreiber od niedawna mocno angażuje się w politykę. Żona ministra Łukasza Schreibera postanowiła założyć nawet własną partię. Ugrupowanie Mam dość 2023 w sondażu Instytutu Badań Pollster uzyskało 1,43 proc. poparcia.

Ostatnio Marianna Schreiber umówiła się na spotkanie z Lechem Wałęsą. Na jej kanale na YouTube opublikowano już cały wywiad. Wałęsa poparł jeden z postulatów aktywistki dotyczący odwoływania polityków. Ponadto były prezydent stwierdził, że kobiety bardziej zasługują na miejsce w polityce niż mężczyźni.

Więcej widziałem dobrych działaczy w kobietach niż w mężczyznach. Za długo trwał męski układ i to się pokrzywiło – stwierdził Lech Wałęsa.

Według emerytowanego polityka wprowadzenie parytetów nie byłoby jednak najlepszym rozwiązaniem. Zdaniem Wałęsy nowe osoby powinny wchodzić do polityki ze względu na swoje zasługi, a nie tylko ze względu na płeć.

Kobiety naprawdę są bardzo przydatne, choć bez mojej żony, bo była nie do roboty mocno – rzucił w pewnym momencie były prezydent, czym prawdopodobnie mocno naraził się swojej małżonce.

Ponadto Lech Wałęsa w wywiadzie wyznał, że jego zdaniem liczba kadencji posłów powinna być ograniczona do maksymalnie dwóch. - Wszystkich ludzi powołanych musimy mieć prawo odwołania. Ile podpisów masz, to musimy zebrać więcej i odwołać – stwierdził.

Lech Wałęsa wyznał na kogo zagłosuje w wyborach

Polityk wyjawił także, na kogo odda swój głos w przyszłych wyborach parlamentarnych.

Na Tuska, nie ma rady. To jest najlepszy polityk. Ma pieniąchów jak lodu. Nie musi, a jednak się szarpie. Należy go nawet za to szanować. To jeden z najlepszych polityków, który może coś zrobić, tylko potrzebuje wsparcia. Do końca będę go popierał – podkreślił Lech Wałęsa.
Zobacz także: Ostre słowa o Adamie Glapińskim. "Szkodnik polskiej gospodarki"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić