Potrąciła wysiadającego z tramwaju mężczyznę. Wszystko się nagrało

130

W Gdańsku 29-latka kierująca toyotą potraciła pieszego wysiadającego z tramwaju. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Ku przestrodze policja opublikowała nagranie z tego zdarzenia i apeluje o zachowanie ostrożności na drodze oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Potrąciła wysiadającego z tramwaju mężczyznę. Wszystko się nagrało
W Gdańsku 29-latka kierująca toyotą potraciła pieszego wysiadającego z tramwaju. (YouTube)

Do zdarzenia doszło 20 czerwca br. przed godziną 21:00. Policjanci zostali powiadomieni o wypadku drogowym, do którego doszło przy ul. Oliwskiej. Kierująca toyotą 29-letnia mieszkanka Gdańska jechała prawym pasem ruchu ul. Oliwskiej, kiedy przed nią zatrzymał się tramwaj. Powinna zatrzymać się przed przystankiem lub wyminąć tramwaj z drugiej strony.

Tymczasem kobieta nie zwolniła i wjechała na przystanek dokładnie w tym momencie, kiedy drzwi się otworzyły i z pojazdu zaczęli wysiadać podróżni. Kilkoro zdążyło cofnąć się do tramwaju, ale tego szczęścia nie miał mężczyzna, który jako pierwszy opuścił pojazd. 29-latka potrąciła go, niedługo potem ranny został przewieziony do szpitala. Nie wiadomo, w jakim jest teraz stanie.

Policjanci sprawdzili stan 29-latki alkomatem. Kobieta była trzeźwa. W związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującej toyotą. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę tramwaju.

Nagranie publikujemy ku przestrodze, aby pokazać, że chwila nieuwagi na drodze może doprowadzić do tragedii. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze oraz o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego - przekazała gdańska policja.

Policja przypomina, że zgodnie z art. 26 pkt 6 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym kierujący pojazdem jest obowiązany zachować szczególną ostrożność przy przejeżdżaniu obok oznaczonego przystanku tramwajowego nieznajdującego się przy chodniku.

Jeżeli przystanek nie jest wyposażony w wysepkę dla pasażerów, a na przystanek wjeżdża tramwaj lub stoi na nim, kierujący musi zatrzymać pojazd w takim miejscu i na taki czas, aby zapewnić pieszemu swobodne dojście do tramwaju lub na chodnik. Przepisy te stosuje się odpowiednio przy ruchu innych pojazdów komunikacji publicznej.

Zobacz także: Ostre słowa o Adamie Glapińskim. "Szkodnik polskiej gospodarki"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić