Marcin Lewicki| 

Lech Wałęsa trafił do szpitala. Czy syn go odwiedził?

145

Lech Wałęsa trafił we wtorek (05.12) do szpitala. Ma zdiagnozowanego koronawirusa. Zapytaliśmy syna byłego prezydenta, Jarosława Wałęsę o stan jego ojca i o to, czy zdążył się już z nim spotkać. Odpowiedź parlamentarzysty KO jest zaskakująca.

Lech Wałęsa trafił do szpitala. Czy syn go odwiedził?
Jarosław Wałęsa skupia się na obradach sejmu. Czy pojedzie do ojca? (AKPA)

80-letni Wałęsa pojechał do szpitala prosto z sanatorium w Ustce. Poinformował o tym opinię publiczną, publikując zdjęcie w mediach społecznościowych.

Były prezydent gorzej się poczuł. Miał wysoką temperaturę i postanowiliśmy wrócić do Gdańska. Aktualnie Lech Wałęsa jest w gdańskim szpitalu. Ma bardzo dobrą opiekę - przekazał nam sekretarz byłego prezydenta, Marek Kaczmar.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Ostrożnie z ocenami". Wałęsa wspomina stan wojenny w niemieckiej telewizji

Jarosław Wałęsa: nie znam stanu zdrowia ojca

Skontaktowaliśmy się z posłem Koalicji Obywatelskiej Jarosławem Wałęsą, aby zapytać, jaki jest stan zdrowia jego ojca. Parlamentarzysta nie wie jednak, jak aktualnie czuje się Wałęsa senior.

Niestety, nie mam żadnych nowych wieści na temat stanu zdrowia mojego ojca. Przepraszam - przekazał portalowi o2.pl poseł KO.

Zapytaliśmy też, czy Jarosław Wałęsa ma zamiar odwiedzić w najbliższym czasie swojego ojca w szpitalu. Odpowiedź jest dość zaskakująca.

Nie byłem u taty. Jestem aktualnie na obradach Sejmu. Nie wiem, kiedy i czy pojadę do szpitala, na pewno nie opuszczę rozpoczynających się obrad parlamentu - stwierdził w rozmowie z o2.pl poseł Wałęsa.

Przypomnijmy, że obrady sejmu rozpoczęły się dzisiaj (06.12) i potrwają do jutra (07.12). Kolejne posiedzenie zaplanowano na 11.12 i 12.12.

Warto podkreślić, że obydwaj panowie nie żyją ostatnio w najlepszych relacjach. Oficjalnie Lech i Jarosław Wałęsowie nie są wprawdzie pokłóceni, natomiast poseł KO przyznał, że praktycznie nie rozmawia z ojcem. - Ostatni raz widziałem mojego ojca na jego 80. urodzinach, telefonicznie wcale nie rozmawiamy - powiedział w rozmowie z "Super Expressem".

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić