oprac. Rafał Strzelec| 
aktualizacja 

Asystent o stanie Wałęsy. "Pierwsze objawy pojawiły się w niedzielę"

1455

Lech Wałęsa trafił do szpitala. Były prezydent poinformował o tym fakcie na swoim profilu na Facebooku. "Trafił mnie Covid" - napisał w mediach społecznościowych legendarny lider "Solidarności". Mamy najnowsze informacje na temat stanu zdrowia Wałęsy bezpośrednio od jego asystenta.

Asystent o stanie Wałęsy. "Pierwsze objawy pojawiły się w niedzielę"
Lech Wałęsa trafił do szpitala (Facebook, Lech Wałęsa)

Lech Wałęsa trafił do szpitala. Informacja pojawiła się na oficjalnym profilu legendarnego przywódcy "Solidarności" i byłego prezydenta Polski w latach 1990-1995. "Trafił mnie Covid" - napisał krótko Wałęsa.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Wałęsa w szpitalu. "Nie czuje się najlepiej"

Po tym, jak pojawił się niepokojący post na Facebooku, skontaktowaliśmy się z Markiem Kaczmarem, dyrektorem biura Lecha Wałęsy i zapytaliśmy go o stan prezydenta.

Lech Wałęsa ma stwierdzony COVID. Jest pod dobrą opieką lekarską. Przebywa w szpitalu w Gdańsku. Nie czuje się najlepiej - jak to 80-latek z Covidem - mówi nam Kaczmar.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Lech Wałęsa? Nie znam". To Niemcy mówią o polskim działaczu

Czy to pierwsze zakażenie koronawirusem u prezydenta? - Wcześniej prezydent chorował, ale objawy nie były tak silne, jak teraz. Prezydent ma skoki temperatury. Pierwsze objawy pojawiły się w niedzielę - dodaje dyrektor biura byłego prezydenta. Podkreśla, że Lech Wałęsa był kilkukrotnie szczepiony.

"Fakt" informuje, że Lech Wałęsa odwiedzał w weekend Ustkę. Podczas pobytu poczuł się gorzej i zgłosił się do lekarza. Jego stan na ten moment jest stabilny.

Internauci życzą prezydentowi jak najszybszego powrotu do zdrowia. Pod jego wpisem pojawiły się setki komentarzy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić