Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Lech Wałęsa z prezydentem USA. "Zdrowie Wasze w gardło nasze"

251
Podziel się:

W Polsce Lech Wałęsa to postać bardzo kontrowersyjna. Jednak za granicą naszego kraju były prezydent jest postrzegany jako ikona walki o wolność i legendarny przywódca "Solidarności". Wałęsa w mediach społecznościowych pochwalił się właśnie zażyłą znajomością z byłym prezydentem USA.

Lech Wałęsa z prezydentem USA. "Zdrowie Wasze w gardło nasze"
Lech Wałęsa pochwalił się zdjęciem z George'em Bushem seniorem. (AKPA)

Były prezydent Lech Wałęsa jest ostatnimi czasy bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Prawdopodobnie ma więcej wolnego czasu ze względu na pandemię, przez którą odwołano mu zagraniczne wyjazdy na wykłady i prelekcje.

Lech Wałęsa ma znajomości, których mogłoby mu pozazdrościć wielu polityków. Zanim jeszcze objął urząd prezydencki, zaprosił do swojego domu samego prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Wałęsa pochwalił się nawet zdjęciem z tego spotkania w mediach społecznościowych. Czarno-biała fotografia przedstawia byłego prezydenta Polski i Georga Busha seniora podczas wnoszenia toastu w bardzo luksusowych, jak na tamte czasy, kryształowych kieliszkach.

Wspomnienie przyjaźni. Zdrowie Wasze w gardło nasze z Prezydentem USA w domu moim, w roku Pańskim 1989 - napisał Lech Wałęsa pod zdjęciem.

Wałęsa pozostawał w bardzo dobrych stosunkach z byłym prezydentem USA. Przywódca "Solidarności" zamieścił wzruszający post, kiedy dowiedział się o śmierci amerykańskiego przyjaciela.

Przyjąłem z ogromnym smutkiem wiadomość o śmierci Wielkiego Przyjaciela Polski, Prezydenta George Busha. On jako jedyny z przywódców światowych w tamtym czasie zrobił wiele dla pokonania komunizmu i pomocy Polsce. ‬Pozostanie na zawsze w sercach i pamięci.‬ Dziękujemy‬ - pisał wówczas Lech Wałęsa.
Zobacz także: Strajk Kobiet. Lech Wałęsa: ostrzegałem przed Jarosławem Kaczyńskim
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(251)
Nóżka
2 lata temu
Magdalenka? BARDZO szanuję ludzi młodych,bo w Was jest przyszłość. Jednak co do historii tamtych czasów,w których także uczestniczyłem,, było trochę inaczej. Powiem może tak. Chcieliśmy,aby nam,Wam i przyszłym pokoleniom nigdy już nie zabrakło wolności. Wyboru. Pracy.Rodziny. Sprawiedliwości? Tak,tej którą mamy? I nie trzeba szukać daleko, wystarczy spojrzeć na siebie. Magdalenka? A czy jutro zjemy normalne śniadanie? Przy okrągłym stole? Pozdrawiam wszystkich
Nóżka
2 lata temu
"detale"są zbędne,bo elektryk to też człowiek. I gdyby nie Ci ludzie w tamtych czasach,a było Nas ponad 11milionów,to dzisiaj?? No właśnie,tak się mondrujecie. Polityka etc. Korea Północna stoi przed Wami.
były czł S 80
2 lata temu
A POtem napadł na Irak! Taki kumpel od flaszki?! A swoją drogą widzieliśmy PO drugiej stronie flaszki czerwonych, purpurowych, czarnych itd!
ja i on
2 lata temu
Że bolek nas sprzedał i przepił to Polacy o tym wiedzą wystarczy obejrzeć magdalenkę i drugą zmianę tam jest cala prawda
Eva
2 lata temu
Żenujący prostak, o reszcie nie wspomnę. Dzisiaj mi wstyd, że na niego głosowałam, ale tak po prawdzie, nie było na kogo.
Gluś
2 lata temu
Bush senior nie mógł pić. Kiedyś wypił kieliszek sake z Japończykami i wywalił się pod stół.
Agent Bolek
2 lata temu
nie żaden pan prezydent !!!
Ojej ,ojej id...
2 lata temu
Wałęsa narzeka że mu teraz brakuje pieniędzy , a gdy je miał to pił z kim się tylko dało to musi brakować , i dobrze że brakuje bo doświadczy sam tego co zgotował Polakom. A może Amerykanie wypłacą drugi milion za nie napisany scenariusz filmowy ?
2 Japonia
2 lata temu
Był czas, że Polacy naprawdę jemu zaufali i słuchali co do nich mówi. To Oni, zwykli, szczerzy ludzie, w tym mój dziadek, ojciec, mama, ciocia, oraz miliony innych osób, robotnicy, chłopi, walczyli bez żadnego strachu za wolną Polskę, bo mieli prawdziwą nadzieję, że ich ojczyzna wkrótce i już raz na zawsze stanie się wolna, niepodległa i suwerenna, mlekiem i miodem płynąca! Walczyli o przyszłość swoich dzieci i wnuków, młodych Polaków! Oni naprawdę wierzyli, że jeśli on zostanie prezydentem, to "wszystkich komuchów puści w skarpetkach", i "na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści", a "Polska będzie drugą Japonią". Ale tak się nie stało, wręcz przeciwnie, podczas jego kadencji cały dorobek poprzednich pokoleń przepadł, został zniszczony, rozgrabiony, sprzedany za złotówkę, wszystkie największe zakłady pracy zostały zlikwidowane, a ludzi którzy najpierw nastawiali za niego karku, a potem "w pospolitym ruszeniu" na niego głosowali, właśnie tych ludzi bezczelnie oszukał i "posłał w skarpetkach" na "kuroniówkę"..., a smród okrągłego stołu i tamtych jego mrocznych układów, jak mgła z horrorów jeszcze długo, a może nadal spowija Polskę? Chyba to jest jego największe "dzieło" którego dokonał, i największy wstyd i hańba na jego wizerunku, a nie jakieś tam "teczki Bolka", czy obecny problem z alkoholem? Ale może to jednak ciągle wina zwykłych Polaków, może to My nadal jesteśmy, jacyś tacy mocno niedorozwinięci, zbyt naiwni, skoro w 2015 znów tak szczerze zaufaliśmy "jednemu z nas" i pięknym obietnicom...?
cukier
2 lata temu
nikt nie byl i nie jest prawdziwym przyjacielem Polski . schlebiaja nam kiedy maja w tym interes . to obluda i fałsz jak cala ta polityka !
KISZCZAK !
2 lata temu
W MAGDALENCE TEZ BYLO , NA ZDROWIE PANIE GENERALE !
Juzek
2 lata temu
Na pogrzeb Lecha przyjadą setki tysięcy ludzi z całego świata. Na pogrzeb prezesika przyjdzie tylko Błaszczak, Sasin i Szydło. Na Martę K. bym nie liczył. I to jest miernik wartości człowieka
Obywatel
2 lata temu
DO P-OSŁA 😇 "Nie chcę by historię na nowo pisali ci co w czasach próby do południa spali, bo o męstwie świadczą czyny a nie teczki pójdę na marsz KODu - nie wierzę SBecji! Za plucie na ludzi którzy nie są z PISem za nepotyzm,obłudę, misiewiczów przy korycie! Za czarne co białym staje się powoli pójdę na marsz KODu - niech i was zaboli! Za rany smoleńskie wciąż jeszcze otwarte które bez emocji rozdrapuje Antek comiesięczny taniec na grobach "poległych" dość mam parówkowych ekspertów i biegłych! Za wybitnych prawników: Kempę i Pawłowicz dla których wyrocznią towarzysz Piotrowicz bo z więzienia bandytę Pan "0" uwalnia przeszkadza wam nawet najsłynniejsza stajnia! Za miliony dla pewnego 'ojca' toruńskiego a dla emeryta - ochłap 2,5 złotego gdzie kościół jak kiedyś wspiera targowicę pójdę na marsz KODu ruszę na stolicę! No i wreszcie pójdę za tych zdarzeń sprawcę co dla swych wyznawców uchodzi za zbawcę co na nienawiści buduje swą władzę!
Wstyd!!!!
2 lata temu
Pseudo Polacy na cały Świat to wasze zachowanie!!!!! Czy wasi rodzice, dziadkowie też mają takie zdanie????? To macie pis Gratuluje!!!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić