Łęczna. Bójka na plebanii. Proboszcz zaatakowany

19

18-letni mieszkaniec Łęcznej zaatakował i groził proboszczowi jednej z parafii w Łęcznej, po tym jak duchowny zwrócił mu uwagę, żeby nie spożywał alkoholu na terenie plebanii. 18-latek miał promil alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnej celi.

Łęczna. Bójka na plebanii. Proboszcz zaatakowany
Kościół p.w. św. Barbary w Łęcznej. (Wikimedia Commons)

Do zdarzenia doszło w środę 8 grudnia po godzinie 22:00. Łęczyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o pobiciu księdza na jednej z łęczyńskich parafii. Na miejsce zostali skierowani policjanci.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że po godzinie 22:00 siostra zakonna zauważyła na terenie plebanii mężczyznę, który głośno się zachowywał i spożywał alkohol. O całym zajściu powiadomiła proboszcza parafii.

18-latek szarpał i uderzył w twarz księdza

Kiedy duchowny wyszedł do niego i zwrócił mu uwagę, aby nie spożywał alkoholu, 18-latek wpadł w szał. Szarpał i uderzył go w twarz. Ponadto groził proboszczowi pozbawieniem życia. Kiedy pokrzywdzony zamknął się wewnątrz plebanii, młody mężczyzna kopał w drzwi i jeszcze przez chwilę groził księdzu, a następnie uciekł - relacjonuje policja Łęcznej.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania za sprawcą tego zdarzenia. Funkcjonariusze po kilku minutach od zgłoszenia zatrzymali 18-letniego mieszkańca Łęcznej. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. Młody mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi.

18-latek ma na swoim koncie też inne przestępstwa związane z lokalnymi kościołami. Pod koniec listopada wybił szyby w oknach zakrystii oraz zniszczył klosze do lamp na terenie parafii pod wezwaniem świętej Mari Magdaleny w Łęcznej. Straty oszacowano na kwotę 1,5 tys. złotych. Za dokonane wówczas zniszczenia mienia grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

To nie koniec. W połowie listopada zniszczył także plakaty, które znajdowały się na szybie przy wejściu do domu parafialnego parafii pod wezwaniem świętej Barbary w Łęcznej.

Zobacz także: Owsiak o Radiu Maryja. Takich słów można było się spodziewać
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić