Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Lekarze alarmują. "Seniorów do szczepień powinni namawiać duchowni"

19
Podziel się:

Aż 40 proc. seniorów powyżej 80. roku życia jest niezaszczepionych. Tygodniowo szczepi się raptem 0,5 proc. osób z tej grupy wiekowej. Lekarze uważają, że potrzebna jest kampania, w którą włączy się Kościół.

Lekarze alarmują. "Seniorów do szczepień powinni namawiać duchowni"
(Getty Images)

Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób bije na alarm. Polska jest 6. od końca krajem pod względem liczby zaszczepionych osób powyżej 80. roku życia. Gorsza sytuacja jest tylko na Litwie, Węgrzech, Słowacji, Łotwie, w Rumunii i w Bułgarii.

Najstarsi będą najbardziej narażeni

Ministerstwo Zdrowia zleciło lekarzom i pielęgniarkom z placówek Podstawowej Opieki Zdrowotnej zachęcanie seniorów do szczepień. Mimo to seniorzy wciąż pozostają niechętni.

Pracownicy służby zdrowia często słyszą wymówki. A to, że dzieci im nie pozwalają się zaszczepić, a to, że nie zarażą się gdy wyjdą tylko do sklepu czy do kościoła. I właśnie tutaj pojawia się pomysł medyków, by do akcji włączyć właśnie... duchownych.

Są pacjenci, których bardziej skutecznie zachęci ksiądz podczas mszy czy polityk, cieszący się ich uznaniem -mówił w rozmowie z Interią dr Tomasz Zieliński, lekarz POZ i wiceprzewodniczący porozumienia Zielonogórskiego.

Lekarze ostrzegają, że jeżeli dojdzie do czwartej fali zakażeń koronawirusem, to właśnie najstarsze osoby będą najbardziej narażone. Stąd apel do kapłanów, by gorąco namawiali wiernych na zaszczepienie się.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(19)
Emerytka
rok temu
Lekarze alarmują, bo kasiorka za covid się kończy, więc pora na kasę za szczepienia
Emerytka
rok temu
Dziwne to nakłanianie do szczepień. A po drugie dlaczego w krajach o dużej wyszczepialności hula znów wirós Delta. Może należałoby czymś zaszczepić tych, którzy to gówno stworzyli
emerytka
rok temu
Zaszczepiłam sie i co? po drugiej dawce jestem bardzo chora na ciężkie zapalenie oskrzeli, mam duszności. Leczenie sterydami. Nie wiem czy warto było chruję na astmę
Emeryt.
rok temu
Niech z ambony przypominają o możliwości różnego rodzaju oszustw (na policjanta,na wnuczka,na sprzedaż garów,na pracownika gazowni itede,itepe,itede)!!!!!!!
i tak źle i t...
rok temu
Wolne żarty. Jak Kościół będzie nawoływał do szczepień, to w mediach będzie nagonka, że wtrąca się w politykę, albo że chodzi na pasku Pisu. Jak będzie nawoływał do uchylania się od szczepień - to będzie nagonka, Kościołowi wtrąca się do nie swoich rzeczy. Obowiązkiem duchownych jest przypominanie wiernym, by nie zabijali, nie kradli, nie kłamali, nie cudzołożyli. Oczywiście można przypominać, iż dbanie o własne zdrowie jest uczynkiem miłosiernym co do własnego ciała, ale od namawiania do konkretnego sposobu ochrony zdrowia są lekarze, bo się na tym znają, a nie księża.
Gość.
rok temu
Dbanie o seniorów... Trala lala... A o tym ilu ludzi zmarlo przez blokade slużby zdrowia ,żaden nie powie. Przez niewiarygodny test na srovid nie leczono ludzi... To jest troska dopiero.
skorek
rok temu
Czyżby lekarzom brak było już gotówki bo za mało seniorów umarło i producenci szczepionek przestali płacić?
emerytka
rok temu
Chyba kogos pogielo. Dla mnie akurat duchowni nie sa zadnym autorytetem.
Ula
rok temu
Nagle kościół dobry? Jak chce się go wykorzystać do swoich celów
Mamuma
rok temu
Każdy ma prawo do samodzielnej decyzji. Seniorzy także. Przestańcie mówić ludziom, jak maja żyć. Nie macie patentu na nieomylność oraz za grosz odpowiedzialności. Te brednie o troskę o innych wsadźcie sobie w ...., bo cały świat jest usłany trupami waszych "wspaniałych" idei (CCCP, Europa, Chiny, Korea, Kambodża i td.). A to tylko XX i początek XXI wieku.
Marek
rok temu
Zaszczepiłem się, wszyscy moi bliscy i znajomi także, w sumie sto kilkadziesiąt osób. Wszyscy żyją, nikomu nic nie jest!
Eva
rok temu
Chcesz się udusić w szpitalu jesienią w samotności? Nie szczep się. Chcesz żyć, idź na szczepienie.
Wirus 1234
rok temu
Dlaczego księża się nie szczepie a namawiać mają mordercy chcą zabić starszych chorych w tym celu szzepia a nie lecza zbrodniarze
żyj wolny
rok temu
Skorumpowane konowały, które masowo zabijają Polaków śmiercionkami, chcą wciagnąć księży do swych zbrodni. Seniorzy, nie dajcie sie nikomu namówićna te trutki!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić