aktualizacja 

Lekarze z Indii spojrzeli na monitor. Osłupieli. Było ich 187

26

Pewien mężczyzna trafił do szpitala w Lingsugur w Indiach z silnym bólem brzucha. Po przeprowadzonych badaniach lekarze odkryli, że zjadł 187 monet o różnych nominałach. Medycy byli w szoku. Pacjent trafił na stół operacyjny.

Lekarze z Indii spojrzeli na monitor. Osłupieli. Było ich 187
Lekarze odkryli 187 monet w żołądku mężczyzny po tym, jak skarżył się on, że jest "wzdęty" (Pixabay, Twitter)

Do zdarzenia doszło w sobotę 26 listopada. Lekarze byli w ogromnym szoku, gdy odkryli, że mężczyzna, który trafił do szpitala w Lingsugur w Indiach, połknął aż 187 monet. To właśnie tym był spowodowany jego silny ból brzucha. Jak twierdził pacjent cierpiący na choroby psychiczne, czuł się "wzdęty".

Pacjent przyszedł do szpitala, skarżąc się na wymioty i dyskomfort w jamie brzusznej - powiedział dr Eshwar Kalaburgi cytowany przez "The Mirror".

Medycy przeprowadzili niezbędne badania, by zdiagnozować problem. Po wykonaniu zdjęcia RTG okazało się, że pacjent połknął mnóstwo monet. Miał robić to przez kilka miesięcy. Dopiero po tym czasie pojawiły się objawy, których nie mógł już dłużej znieść. Oprócz bólu brzucha towarzyszyły mu silne wymioty. Pilna była szybka operacja mężczyzny.

Opierając się na jego objawach, zrobiliśmy prześwietlenie i endoskopię i znaleźliśmy monety w żołądku. Zdecydowaliśmy się więc na operację - wyznał chirurg.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Przełomowa operacja z zastosowaniem robota da Vinci

Zjadł 187 monet. Lekarze byli w szoku

Lekarze byli mocno zdziwieni, gdy odkryli, co stoi za silnym bólem brzucha ich pacjenta. Zdecydowali o operacji, podczas której usunęli z organizmu mężczyzny 187 monet o różnych rozmiarach i nominałach.

Operacja trwała ponad dwie godziny. Jak relacjonują medycy, żołądek pacjenta był ogromnie rozszerzony, a wiele monet utknęło w różnych jego miejscach. Lekarze wydobywali pieniądze, które trafiły do specjalnego naczynia. Po zabiegu wszystkie zostały zważone.

Mężczyzna z Indii połknął ponad 1,5 kg monet. Po zabiegu wszystkie zostały ułożone na specjalnej tacy. Te zdjęcia trafiły do sieci, a nietypową historię opisały ogólnoświatowe media ku przestrodze.

Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić