Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

"Lekcja przyrody w szkole podstawowej w Otyniu". Internautka pokazała zdjęcia

136
Podziel się:

Jedna z mieszkanek Zielonej Góry wywołała w sieci prawdziwą burzę. W poście opublikowanym na Facebooku pokazała efekty przebudowy ulicy koło szkoły podstawowej w Otyniu (woj. lubuskie).

"Lekcja przyrody w szkole podstawowej w Otyniu". Internautka pokazała zdjęcia
Internautka pokazała zdjęcia szkoły w Otyniu (Facebook)

Post internautki nie miał pozytywnego wydźwięku. Przebudowa ulicy wraz z budową parkingów przy szkole podstawowej w Otyniu przebiega pomyślnie, jednak na jej niezadowalający efekty uboczne odbiły się szerokim echem. Otoczenie placówki po remoncie ulegnie bowiem znacznym zmianom.

Powstająca droga zajmie część dotychczasowego terenu szkoły. Na opublikowanych przez internautkę zdjęciach widać pierwsze efekty zmian. Niestety najbardziej ucierpiały na nich brzozy. Rząd kilkunastu dorodnych drzew rosnących przy dotychczasowym płocie został całkowicie ścięty. Autorka posta zwraca uwagę, że jest to swego rodzaju lekcja przyrody dla uczniów. Frustrację potęguje fakt, że na ich miejscu powstanie ulica, która ma ułatwić podjeżdżanie pod budynek samochodem.

Frustrację autorki wpisu podzielili inni internauci. Komentujący zwrócili uwagę, że działania te są skrajnie nieodpowiedzialne i bardzo negatywnie wpływają na środowisko naturalne. Fala krytyki wylała się również na burmistrz Otynia, która ma być twarzą zmian przy szkole.

Przecież już nie ma słów na to wszystko, co się dzieje. Czy ludziom odebrało rozum? - napisał komentujący.
Bezmyślność totalna - skomentowała internautka.
Zobacz także: Polski Ład dobije krajowe firmy? "Bardzo zły moment na wprowadzanie takich zmian"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(136)
Mieszkanka
rok temu
Artykuł bardzo stronniczy. Należy zawsze wysłuchać dwoch stron.Ja również chodziłam do tej szkoły, a teraz moje dziecko i cieszy mnie widok rozbudowy tej drogi. W końcu po wielu latach przypomniano sobie jakim pseudo chodnikiem, gdzie korzenie rosnacych drzew wypychały płyty chodnikowe, chodziły dzieci do szkoły,gdzie rowerami jechały między autami i autobusami bo nie miały bezpiecznej ścieżki. Poprzednie władze nie dbały o dzieci, nie szukały pomocy w wsparciu finansowym na inwestycje. Dziś pomyślano o bezpieczeństwie dzieci, o budowie chodników, o uporządkowaniu miejsc parkingowych, o miejscu postojowym dla autobusów szkolnych.Wyciete drzewa to były brzozy i nie dawały cienia bo pi tej stronie budynku akurat są korytarze,a na placu były stojaki na rowery. Ludzie przecież na zakończenie inwestycji powstaną nowe nasadzenia a niedaleko w miejscu dwanych ogródków park miejski. Ktoś kto projektuje takie zadania musi uwzględnić wszystkie przepisy ale przede wszystkim te dotyczące dróg, a Pani która podniosła temat nie do końca to rozumie. Dlaczego Pani nie zabrała głosu jak po ostatniej wichurze w Zielonej Górze "te wspaniałe stare drzewa" łamały się uszkadzając ludzkie mienie. Czasami trzeba trochę pomyśleć zanim się coś napisze a nie siać tanią sensację.
Użytkowniczka
rok temu
Ja do tej oto szkoły chodze, naprawdę jest żal mi tych drzew. Pamiętam że się jak w berka bawiło to dookoła nich się chowałam. I nie tylko przy szkole "remontują", niedaleko był plac, taki pomnik-już go nie ma ( może zbudują nowy, ale trochę wątpie), były ogródki działkowe,-nie ma, były inne drzewa jeszcze obok-nie ma ich już. A żeby dojechać chociaż trochę bliżej, poprostu horror! Tu autobus jedzie i ma tymczasowy przystanek, tu parking dla nauczycieli-i tak rodzice tam stają. Tu płytki wymieniają, tu jakaś maszyna jedzie. A najlepsze, że mieli CAŁE wakacje aby to zrobić, nie! "Bo musimy zacząć 10 września kiedy małe dzieci chodzą do szkoły!" A obok jeszcze przedszkole i żłobek, podrugiej stronie szkoły domy,no przejechać się nie da.
Aaaa
rok temu
Wycinają drzewa bo boją się na nich zadyndac
Ja.
rok temu
W gminie Radowo Małe to samo... nowy młody i nieodpowiedzialny wójt wyciął w samym środku sezonu lęgowego i kwitnienia piękne, dorodne lipy. Przykro.
Poznaniak
rok temu
Sp nr 1 i sp nr 2 Suchy Las koło Poznania - poranne horrory drogowe, lepsze fury jadą prawie pod same drzwi co tam przepisy i zwykła lidzka przyzwoitość, te "gorsze" furmanki wyrzucają dzieciaki w mało widocznych miejscach, ot taka społeczność niby katolicka niby nie wiadomo jaka, szpan i uczenie dzieciarni na przyszłość, że bogatemu wolno więcej, chociaż często to bogactwo pozorne, tak jak powiedzenie: na wierzchu strój pod spodem gnój. Dokąd ta Polska zmierza?
Marzena
rok temu
To dla bezpieczeństwa przecież. Żeby rodzice przywożący dzieci do szkoły nie mieli się na czym rozbijać
Nemeczek
rok temu
...zeby dziecko dowieść niemal pod drzwi. Bo każde dziecko musi być przecież dowiesione do szkoły
pobożny arab
rok temu
I tak władza w tej miejscowości udowodniła swoją tępotę brak szacunku dla przyrody i środowiska naturalnego cóż za (piękny przykład dla dzieci i młodzieży.
sac
rok temu
Przy szkole w Skalbmierzu zrobili to samo...
Adam
rok temu
w drzewach był kornik więc je "wyleczyli" nie oczekujcie od władz logicznych rozwiązań bo to by było dziwne....
ggg
rok temu
Śmieszy mnie to w miastach wycinacie sobie drzewa mając ich tak mało a potem pierwsi krzyczycie coby np w Bieszczadach nie wycinać drzew gdzie mamy ich tysiące/mln i tysiące/mln jest sadzonych - gdzie sens a gdzie logika może zadbajcie najpierw o drzewa w miastach zamieniając z powrotem betonozę w parki z drzewami a dopiero potem mówicie innym jak mają postępować z e swoimi drzewami
Bajka
rok temu
Nie tylko w tym mieście władze wycinają drzewa. W Złotoryi wycina się piękne głogi, świerki, wierzby i krzewy tylko dla zabetonowania przestrzeni. Tak się dzieje jak planiści nie wstają od biurek. Urok Złotoryi dawno został wycięty. A hitem jest na rondzie ogromna "patelnia" z orłem, którego i tak nikt nie widzi. Władze trzeba przewieżć np. do Lubina na ronda żeby zobaczyły jakie zielone ogrody można w takich miejscach stworzyć. Dla celów ronda pod piłę i łopatę poszło wiele drzew i krzewów. Żałosne.
Kingola
rok temu
Właśnie przy szkołach poeinny być drzewa, a nie parkingi. Ze względu na bezpieczeństwo.Parking przed szkołą to tylko wygodnictwo, ale tez niebezpieczenstwo.
wer
rok temu
Bez przesady. Brzoza to drzewo, które szybko rośnie i ma niewielką wartość... Bezpieczeństwo jest ważniejsze od kilku drzew...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić