Karolina Woźniak| 

Leslie Van Houten. Członkini Rodziny Mansona wyjdzie na wolność?

134

Leslie Van Houten, członkini bandy Charlesa Mansona, kolejny raz ubiega się o zwolnienie z więzienia. Czy tym razem jej się uda? Siostra Sharon Tate napisała w tej sprawie list do gubernatora stanu Kalifornia.

Leslie Van Houten. Członkini Rodziny Mansona wyjdzie na wolność?
Leslie Van Houten ubiega się o zwolnienie warunkowe (Getty Images, Bettmann)

W sierpniu 1969 roku na Cielo Drive doszło do makabrycznej zbrodni. Grupa religijna Rodzina, która została stworzona przez Charlesa Mansona, wtargnęła do posiadłości Sharon Tate i Romana Polańskiego i z zimną krwią zamordowała wszystkich, którzy byli w domu.

W willi Romana Polańskiego przebywali wówczas Sharon Tate, która była w 9. miesiącu ciąży, Wojciech Frykowski, Abigail Folger i Jay Sebring. Charles "Tex" Watson, Patricia Krenwinkel, Susan Atkins i Linda Kasabian zadali wszystkim czworgu wiele śmiertelnych ciosów. Nie oszczędzili nikogo.

Dzień po morderstwie na Cielo Drive inni członkowie Rodziny udali się do domu Rosemary i Leno LaBianca. Wśród sprawców znalazła się wówczas 19-letnia Leslie Van Houten, która teraz, po niemal pięćdziesięciu latach spędzonych w więzieniu, chce wyjść na wolność.

Kalifornijska komisja ds. zwolnień warunkowych rekomenduje jej wypuszczenie. Teraz wszystko jest w rękach gubernatora stanu, Gaina Newsoma, który już raz odrzucił wniosek Van Houten.

Członkini Rodziny Mansona wyjdzie na wolność? Siostra Sharon Tate zwraca się do gubernatora

Leslie Van Houten próbowała już trzy razy wyjść z więzienia. Przed Newsomem wniosek osadzonej odrzucono już dwa razy. Do gubernatora zwróciła się siostra zamordowanej aktorki, Debra Tate.

Zagrożenie związane z wypuszczeniem tych ludzi na wolność jest wciąż obecne i jest ono realne. Boję się, nie tylko o siebie czy rodziny ofiar, które mogą teraz stać się ich celem, ale także o całe społeczeństwo - tłumaczy Debra cytowana przez Fox News.

Zdaniem siostry Sharon, "wiek nie ma znaczenia psychopatologii". "Nie ma lekarstwa na socjopatię. Możliwość popełnienia brutalnego przestępstwa nie ma daty ważności. Przestępcy nie odchodzą na emeryturę" - dodała.

Sekretarz prasowa biura gubernatora stanu Kalifornii wyjaśnia, że "kiedy sprawa dotrze do biura gubernatora, zostanie dokładnie przeanalizowana pod względem merytorycznym". Decyzja zostanie podjęta w ciągu 120 dni.

Charles Manson zmarł 19 listopada 2017 roku w więzieniu stanowym w Corcoran. W 2012 roku ubiegał się o zwolnienie warunkowe - bezskutecznie.

Zobacz także: Prostytutki w czasach pandemii. "Zapewnimy warunki sanitarne"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić