Leśnicy nie mają wątpliwości. "Znak, że idą zmiany"

214

Nadleśnictwo Baligród udostępniło zaskakujące zdjęcie. Widać na nim dwie chmury, sądząc po ich barwie – wiszące na niebie niedługo przed zachodem Słońca. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że obecność właśnie takich obiektów świadczy o zmianie pogody.

Leśnicy nie mają wątpliwości. "Znak, że idą zmiany"
Czy wkrótce czeka nas poważna zmiana pogody? Można tak wywnioskować po... chmurach (Marcin Scelina) (Facebook, Getty Images, Nadleśnictwo Baligród, Lasy Państwowe)

Intrygujące zdjęcie chmur pojawiło się na stronie Nadleśnictwa Baligród na Facebooku. Jego autorem jest Marcin Scelina i jak podkreślono w opisie fotografii, taki widok może świadczyć o rychłej zmianie pogody.

Ponoć znak, że idą zmiany w pogodzie... – czytamy w opisie zdjęcia na Facebooku.

Tak wyglądające chmury świadczą o zmianie pogody?

Jak błyskawicznie ustalili internauci, chmury ze zdjęcia to cirrusy. Zgodnie z informacjami podanymi na stronie Se.pl ich obecność rzeczywiście świadczy o rychłej zmianie pogodzie. Kiedy pojawiają się na czystym i pogodnym niebie, które zarejestrowano na fotografii, zwiastują nadchodzący ciepły front atmosferyczny.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Mimo że dla osoby niewtajemniczonej sformułowanie "ciepły front atmosferyczny" brzmi niewinnie, wcale takim nie jest. Wręcz przeciwnie, jego nadejście oznacza nieuchronne załamanie się pogody. W dodatku cirrusy przyczyniają się do globalnego ocieplenia, ponieważ w naszych szerokościach geograficznych utrudniają one ucieczkę ciepła w przestrzeń kosmiczną.

Mimo że cirrusy pięknie wyglądają, również komentatorzy zdjęcia na stronie Nadleśnictwo Baligród nie darzą ich sympatią. Świetnie zdają sobie bowiem sprawę, co oznacza podobny widok na niebie. Niektórzy zaczęli podsyłać własne zdjęcia, na których udało im się uchwycić ten rodzaj chmur.

Oj tak – coś wisi w powietrzu.
Oby trochę popadało...
Tak. Natura zawsze daje znaki, trzeba ją obserwować, być jej miłośnikiem i żyć w zgodzie (...).
Piękne niebo, czyżby zmiana pogody nadchodziła?
Może, bo mnie " targa" w kolanie – komentowali zdjęcie użytkownicy Facebooka.
Zobacz także: Zobacz też: Najdziwniejsze grzyby, które można znaleźć jesienią
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić