Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Leśnicy nie mają wątpliwości. "Znak, że idą zmiany"

122
Podziel się:

Nadleśnictwo Baligród udostępniło zaskakujące zdjęcie. Widać na nim dwie chmury, sądząc po ich barwie – wiszące na niebie niedługo przed zachodem Słońca. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że obecność właśnie takich obiektów świadczy o zmianie pogody.

Leśnicy nie mają wątpliwości. "Znak, że idą zmiany"
Czy wkrótce czeka nas poważna zmiana pogody? Można tak wywnioskować po... chmurach (Marcin Scelina) (Facebook, Getty Images, Nadleśnictwo Baligród, Lasy Państwowe)

Intrygujące zdjęcie chmur pojawiło się na stronie Nadleśnictwa Baligród na Facebooku. Jego autorem jest Marcin Scelina i jak podkreślono w opisie fotografii, taki widok może świadczyć o rychłej zmianie pogody.

Ponoć znak, że idą zmiany w pogodzie... – czytamy w opisie zdjęcia na Facebooku.

Tak wyglądające chmury świadczą o zmianie pogody?

Jak błyskawicznie ustalili internauci, chmury ze zdjęcia to cirrusy. Zgodnie z informacjami podanymi na stronie Se.pl ich obecność rzeczywiście świadczy o rychłej zmianie pogodzie. Kiedy pojawiają się na czystym i pogodnym niebie, które zarejestrowano na fotografii, zwiastują nadchodzący ciepły front atmosferyczny.

Mimo że dla osoby niewtajemniczonej sformułowanie "ciepły front atmosferyczny" brzmi niewinnie, wcale takim nie jest. Wręcz przeciwnie, jego nadejście oznacza nieuchronne załamanie się pogody. W dodatku cirrusy przyczyniają się do globalnego ocieplenia, ponieważ w naszych szerokościach geograficznych utrudniają one ucieczkę ciepła w przestrzeń kosmiczną.

Mimo że cirrusy pięknie wyglądają, również komentatorzy zdjęcia na stronie Nadleśnictwo Baligród nie darzą ich sympatią. Świetnie zdają sobie bowiem sprawę, co oznacza podobny widok na niebie. Niektórzy zaczęli podsyłać własne zdjęcia, na których udało im się uchwycić ten rodzaj chmur.

Oj tak – coś wisi w powietrzu.
Oby trochę popadało...
Tak. Natura zawsze daje znaki, trzeba ją obserwować, być jej miłośnikiem i żyć w zgodzie (...).
Piękne niebo, czyżby zmiana pogody nadchodziła?
Może, bo mnie " targa" w kolanie – komentowali zdjęcie użytkownicy Facebooka.
Zobacz także: Zobacz też: Najdziwniejsze grzyby, które można znaleźć jesienią
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(122)
Lolo
3 miesiące temu
Chcecie czystej planety to na rowery
Gość
3 miesiące temu
Idą zmiany idą.....
fds
3 miesiące temu
globalne ocieplenie jest jak covid - powoduje u mnie wymioty! ile tego bełkotu jeszcze? kolejny absurd typu samochodziki na prąd, a prąd to skąd sie bierze??
Alina
3 miesiące temu
To Ludzie obecnie masowo kradną drzewo niszcząc lasy bo węgiel drogi i niema Więc jacy leśnicy Jest straszne co się obecnie dzieje
Bleble
3 miesiące temu
A mnie to wygląda na znak z nieba dłonie złożone do modlitwy.
Kozzi
3 miesiące temu
Tak , widzę znaki . Codziennie gdy zachodzi słońce, chmury jakby do mnie mówiły 😆
Dorota
3 miesiące temu
To prawda. W naszym kraju tylko mówi się o ekologii jednocześnie niszcząc przyrodę. Wychowałam się na wsi otoczonej lasami. Teraz po wybudowaniu trasy S5 zamiast śpiewu ptaków słyszy się jadące samochody. Nie ma gdzie chodzić na spacery. Bardzo mnie to boli i przeraża. Jaki kraj zostawimy dla przyszłych pokoleń.
EKO
3 miesiące temu
Wycinanie lasów na masową skalę jest przyczyną suszy w Polsce, ale także gwałtownych huraganów. Drzewa korzeniami pobierają z głębi gleby wodę, a ta jest wyparowywana przez liście. Olbrzymie ilości pary wodnej tworzą nad lasami CHMURY, z których pada deszcz, woda wraca z powrotem do ziemi, więc NIE MA trwałej ucieczki wody z gleby, nie ma suszy. Woda parująca z gruntu bez zieleni, trwale ucieka, nie wraca do gleby. Dlaczego? Bo grunt bez zieleni to zbyt mała powierzchnia parowania w stosunku do SUMY powierzchni miliardów liści drzew tworzących lasy-za mało pary by stworzyć chmury, woda ucieka z gleby trwale czyniąc ją mniej niezdolną do zasiedlenia przez rośliny, gleba wietrzeje, wysycha. Przy okazji, z tego powodu drzewa liściaste są bardziej wartościowe (ale u nas uwielbia się szybko rosnące i mało wymagające sosny byle kasę z drewna wyciągnąć!!). Wilgoć w powietrzu utrzymywana dzięki zieleni, która wodę wyparowuje, OBNIŻA TEMPERATURĘ POWIETRZA. Kamery termowizyjne zawsze wskazują zielone obszary, czy to lasy, czy parki, czy NIEKOSZONE TRAWNIKI, jako te o NIŻSZEJ temperaturze. Lasy także osłabiają siłę wiatru, zmieniają jego kierunek, chroniąc osady ludzkie. Obecne huragany jakich wcześniej w Polsce nie było, to pokłosie masowej wycinki lasów. Nic już nie osłabia siły wiatru. Każdy podmiot, który na masową skalę wyżyna lasy, niszczy zieleń powinien być pozwany za ocieplenie klimatu, suszę i zniszczenia spowodowane huraganami. KAŻDY. Powtarzać to będę dopóki nic w kwestii bandyckiej gospodarki niszczącej przyrodę się nie zmieni.
kwarta dexter
3 miesiące temu
Pogoda się dopiero popsuje a ludzie popsuli się jakiś czas temu. Leśnicy za wszystkich rządów i za PRL wycinają drzewa, prowadzą szkółki, sądzą nowe nasadzenia, dokarmia ją zwierzynę i robią wiele innych rzeczy które należą do ich obowiązków. Podobnie zresztą jak w innych krajach. Ale u nas wystarczy artykuł że słowem "leśnik" i zaczyna się jazda - złodzieje, rabusie, nikt na świecie nie wycina lasów tylko głupi i pazerni polscy leśnicy... Myślicie czasem sami czy tylko tak jak wam inni podpowiedzą?
byływyborcapi...
3 miesiące temu
rabuja POLSKIE LASY na potęgę
Marek
3 miesiące temu
Zapytajcie Jackowskiego on wam powie że ten rodzaj chmur zwiastuje nadchodzący mroczny czas dla ludzi
Figiel
3 miesiące temu
To leśnicy po zdewastowaniu lasów wzięli się za chmury? No,no...
NickiM
3 miesiące temu
Leśnicy? Chodzi o przestępczą organizację państwowa która zdewastowała i rozsprzedala polskie lasy czy o zwykłych miłośników lasów?
Szyszka
3 miesiące temu
Chmura ma kształt dłoni
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić