Leśnicy pokazali to zdjęcie. Mówią o wyjątkowym dniu

3

Te informacje z pewnością zainteresują każdego miłośnika przyrody. Nadleśnictwo Jastrowie, należące do Lasów Państwowych, podzieliło się na swoim profilu na Facebooku ciekawymi zdjęciami. Widać na nich niewielkie, ale bardzo pożyteczne stworzenia. - Wiecie jaki dzisiaj dzień? - drążyli leśnicy.

Leśnicy pokazali to zdjęcie. Mówią o wyjątkowym dniu
Pokazali to zdjęcie. Mówią o wyjątkowym dniu. (Facebook, Nadleśnictwo Jastrowie, Lasy Państwowe)

Nadleśnictwo Jastrowie leży w województwie wielkopolskim. Co ciekawe, zarządza terenem leśnym o powierzchni ponad 18 tysięcy hektarów.

Prowadzi własny profil na Facebooku, gdzie dzieli się wiedzą na temat otaczającej nas przyrody. Tak było i tym razem. Jednostka pokazała fotografie uli (znajdujących się na terenie Szkółka Hajda, Nadleśnictwo Jastrowie, Lasy Państwowe).

Leśnicy pokazali wyjątkowe zdjęcia. Nawiązują do szczególnego dnia

W sobotę 20 maja bieżącego roku Nadleśnictwo Jastrowie zamieściło na Facebooku pewien post.

Wiecie jaki dzisiaj dzień? Światowy dzień #pszczół! - napisali leśnicy.

W dalszej części postu fachowcy przytoczyli kilka faktów na temat tych małych, ale niezwykle pożytecznych istot. Zaznaczyli, że co najważniejsze zapylają one rośliny, a to sprzyja zachowaniu bioróżnorodności. Dodatkowo daje ludziom i zwierzętom pożywienie.

Jednak pszczoły mają coraz trudniejsze warunki do życia m.in przez stosowaną chemię w rolnictwie, czy inne skażenia środowiska, groźna dla nich jest też #warroza, czyli choroba wywołana przez pasożyty - napisali.

Następnie pracownicy Nadleśnictwa przekazali, jak możemy wesprzeć pszczoły. Wśród nich wymienili m.in. to, by zasadzić łąkę kwietną z miododajnymi gatunkami (mak polny, chaber czy nagietek).

Jeśli nie mamy takiej możliwości, to posadzić dane gatunki na parapecie lub balkonie (tu sprawdzi się np. lawenda) - zaznaczyli.

Wyjaśnili, iż kluczowe jest też zapewnienie im poidełek z wodą oraz rezygnacja ze sztucznych środków ochrony roślin. "Prawda, że to proste? A jak wiele może dać!" - podsumowali.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić