aktualizacja 

Leśnicy pokazali zdjęcie z Bieszczadów. Nie ma wątpliwości. Zaczęło się

102

Było lato, czas na szadź. Drastyczne zmiany pogody nad Polską za chwilę staną się faktem. O tym, że złota polska jesień odchodzi w zapomnienie, przekonują leśnicy z Baligrodu. Na dowód pokazali zdjęcie. Jeden drobny szczegół zdradza, że czas wyjąć z szaf ciepłą odzież...

Leśnicy pokazali zdjęcie z Bieszczadów. Nie ma wątpliwości. Zaczęło się
Złota polska jesień zmierza ku końcowi? Na to wygląda (Facebook, Pixabay)

Zaczęło się. Wskazują na to znaki na niebie... I to dosłownie! - Niebo wróży zmiany w pogodzie - prognozują leśnicy z Nadleśnictwa Baligród w Bieszczadach.

Na dowód pokazali zaś zdjęcie. "Cirrus na niebie, pogoda się.... popsuje. Jakoś tak to leciało" - piszą komentujący. Choć ludzie się zachwycają pięknem zdjęcia, świadczy ono o rychłym zakończeniu złotej polskiej jesieni. "Niebiańskie" prognozy leśników mają odzwierciedlenie w rzeczywistości. Wedle synoptyków czeka nas zmiana pogody. To koniec babiego lata.

Wszystko za sprawą arktycznego podmuchu, wraz z którym nad Polskę nadciągną burze, gęste mgły oraz zwiastujące zimę przygruntowe przymrozki. Chłodny front nad nasz kraj zawita już dziś, czyli w środę.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Koniec z babim latem. Czas na szadź

Długoterminowe przewidywania synoptyków mówią wprost - to koniec babiego lata.

Dlatego wychodząc z domu o poranku warto pamiętać o porannych przymrozkach. Nim jesienne słońce w ciągu dnia, rozkręci się na dobre, październikowe poranki zdaniem synoptyków zaserwują nam minusowe temperatury.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tajemnicze plamy na liściach klonu. Naturalny wyznacznik jakości powietrza

Od środy, 19 października czeka nas ponura aura, a maksymalne temperatury będą wahać się od 11 do 13 stopni Celsjusza w ciągu dnia. Ale synoptycy pocieszają, że w najbliższy weekend sytuacja pogodowa jeszcze może się odmienić.

Jeżeli się utrzyma trend w prognozach, to być może przyszła niedziela będzie takim pogodnym dniem z temperaturą w okolicach 19 stopni Celsjusza" – podał synoptyk IMGW.

Zanim jednak dotrwamy do weekendu, warto zaopatrzyć się w parasole i szaliki.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić