Leśnik stał i nagrywał. Zobaczcie, co pojawiło się między drzewami

5

Jeden z leśników pracujących w nadleśnictwie Durowo podzielił się w sieci wyjątkowym nagraniem. Mężczyźnie udało się uchwycić z bliskiej odległości łosia, spacerującego po lesie.

Leśnik stał i nagrywał. Zobaczcie, co pojawiło się między drzewami
Leśnik pokazał, co zastał wśród drzew (Facebook, Lasy Państwowe)

Na oficjalnych profilach Lasów Państwowych w mediach społecznościowych często pojawiają się bardzo ciekawe materiały wideo. Najczęściej dotyczą one zjawisk przyrodniczych czy też nietypowych zachowań zwierząt znajdujących się w lasach.

Najnowszy materiał, pochodzący z nadleśnictwa Durowo, robi jednak ogromne wrażenie. Jeden z tamtejszych leśników, Leszej Koliński, postanowił bowiem uchwycić - ze stosunkowo niewielkiej odległości - wyjątkowego gościa.

Potężny łoś dostojnie spaceruje. "Mocarz!"

To bowiem trwający ponad minutę materiał wideo prezentujący potężnego łosia. Zwierzę dostojnie spaceruje po lesie, a uwagę zwraca jego sporych rozmiarów poroże, które częściowo jest zaśnieżone. Z tego powodu opis materiału filmowego jest dość humorystyczny:

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Mały łoś wpadł do rzeki. Konieczna była błyskawiczna akcja ratunkowa
Każdy dziś spotka Mikołaja, na jakiego zasłużył…

Komentujący film zwracają uwagę na fakt, że łoś zbliżył się na naprawdę niewielką odległość od nagrywającego całe zajście leśnika. Dzięki temu możemy zobaczyć to zwierzę w praktycznie pełnej krasie. Jeden z obserwatorów zwraca także uwagę na fakt, iż na tzw. Carskiej Drodze (leśny trakt w Biebrzańskim Parku Narodowym) takie osobniki można spotkać praktycznie codziennie.

Choć łosie to piękne zwierzęta, są także szalenie niebezpieczne. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy się do niego zbliżać, choć zwierzę raczej nie boi się ludzi. Tragiczne w skutkach mogą być także wypadki drogowe z udziałem łosi, dlatego na drogach prowadzących przez zalesione tereny zdecydowanie warto mieć się na baczności.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić