aktualizacja 

Leśnik zobaczył to w pniu drzewa. Od razu chwycił za telefon

178

Leśnicy Lasów Państwowych po raz kolejny udowadniają, jak wiele fascynujących sekretów skrywają polskie lasy. Na Facebooku udostępnili zdjęcie nietypowego zjawiska. W przewrócone drzewo wrosła... kość.

Leśnik zobaczył to w pniu drzewa. Od razu chwycił za telefon
W pień drzewa wrosła kość (Facebook, Nadleśnictwo Lipka)

Polskie lasy to źródło inspirujących historii i intrygujących zjawisk. Spacerując wśród drzew, często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele tajemnic skrywają. Na szczęście leśnicy Lasów Państwowych regularnie odkrywają przed nami leśne sekrety w mediach społecznościowych, pozwalając nam lepiej poznać ten zielony skarb.

Nawet doświadczeni leśnicy nie kryli zdziwienia

W jednym z ostatnich postów na Facebooku leśnicy pokazali niecodzienny widok, na który natknęli się w nadleśnictwie Lipka w województwie wielkopolskim. Na zdjęciach widać przewrócony i rozłamany jesion, a w jego wnętrzu biały, podłużny obiekt.

Co to takiego? Jak wyjaśnili we wpisie leśnicy, to... kość. Najprawdopodobniej należąca do jakiegoś leśnego zwierzęcia. Zapewne znajduje się tam od dłuższego czasu, gdyż zdążyła zrosnąć się z pniem. Nie wiadomo jednak, jak mogła się tam znaleźć.

Zachowała się idealnie. Ale jak się tam znalazła i jak długo rosła wraz z drzewem? Tego możemy się jedynie domyślać - czytamy w poście Nadleśnictwa Lipka na portalu społecznościowym.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

A wy jak myślicie, w jaki sposób kość mogła znaleźć się w drzewie? A może sami byliście świadkami nietypowych zjawisk w lesie?

Zobacz także: Pogoda na wakacje. Najnowsza prognoza z IMGW
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić