aktualizacja 

Leszek Miller ostro o rządzie Tuska. Mówi o "kontynuowaniu pisowskich fanaberii"

147

Rząd Donalda Tuska ogłosił przetarg na kilkadziesiąt nowych samochodów, a minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz poinformował, że zaczyna się odbudowa Pałacu Saskiego w Warszawie. Nie spodobało się to wielu wyborcom, ale i Leszkowi Millerowi. Były premier wytknął rządzącym, że wydają pieniądze na "kontynuowanie pisowskich fanaberii".

Leszek Miller ostro o rządzie Tuska. Mówi o "kontynuowaniu pisowskich fanaberii"
Leszek Miller o rządzie Tuska (AKPA, AKPA)

Donald Tusk został zaprzysiężony na premiera 13 grudnia. Pierwszy miesiąc jego rządów do łatwych nie należał. Byliśmy świadkami wydarzeń, które zelektryzowały opinię publiczną, takich jak przeprowadzenie rewolucji w mediach publicznych czy uwięzienie Kamińskiego i Wąsika. Polacy, zapytani o to, jak oceniają pierwszy miesiąc rządów nowego premiera, byli mocno podzieleni.

Jak wynika z przeprowadzonego w lutym sondażu CBOS, stosunek Polaków do rządu wyraźnie się poprawił i polepszyły się notowania samego premiera. 41 proc. badanych jest zwolennikami rządu, a 34 proc. (o 5 pkt proc. mniej niż w poprzednim badaniu) - określa się jako jego przeciwnicy. Zadowolonych z tego, że Tusk stoi na czele rządu, jest 43 proc. badanych. Przeciwników szefa rządu jest więcej - mowa o 47 proc. respondentów.

Obecnie temperatura sporu politycznego nieco opadła, zapadły jednak decyzje, które mogły zaskoczyć również wyborców popierających KO. Mowa np. o zakupie nowych, drogich limuzyn dla ministrów czy też planach odbudowy Pałacu Saskiego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Co wstrząsnęło wiceministrem? Ujawnia co znalazł w ministerstwie

Leszek Miller o rządzie Tuska

– Jeśli ktoś myślał, że rząd Tuska będzie miał jakąś taryfę ulgowa ze strony swoich wyborców, to się pomylił – napisał Leszek Miller na platformie X.

Nie podobają się zakupy nowych aut, nie podoba się finansowanie odbudowy Pałacu Saskiego, kiedy w Polsce są setki obiektów istniejących, a służących obywatelom (szpitale, kliniki, przychodnie, szkoły), które wymagają remontów i odbudowy. Na to nie ma pieniędzy, ale na kontynuowanie pisowskich fanaberii jakoś się znajdują – zauważył były premier.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Przypomnijmy: jak poinformowała "Rzeczpospolita", rząd Donalda Tuska ogłosił przetarg na kilkadziesiąt nowych samochodów. Limuzyn ma być aż 77, a niektóre z nich elektryczne. Cena za zakup idzie w miliony. Wcześniej, gdy rząd PiS ogłosił podobny przetarg na limuzyny, pozostający w opozycji politycy KO głośno krytykowali działania PiS.

Odbudowa Pałacu Saskiego jest jednym z projektów, które były przez poprzedni rząd traktowane ze specjalną uwagą. Po październikowych wyborach kontynuacja projektu stanęła pod znakiem zapytania. Wątpliwości rozwiał minister Sienkiewicz, który zadeklarował: "Będziemy budować Pałac Saski. Szybko", czym zaskoczył sympatyków koalicji, jak i opozycji.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić