Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|
aktualizacja

"Lex Czarnek" przegłosowane. Sejm zadecydował

40
Podziel się:

Do porządku środowych obrad Sejmu niespodziewanie dopisano głosowanie w sprawie nowelizacji ustawy prawa oświatowego. Odrzucono sprzeciw Senatu i ponownie przegłosowano "lex Czarnek". Ustawa trafi do prezydenta.

"Lex Czarnek" przegłosowane. Sejm zadecydował
"Lex Czarnek" trafi do prezydenta. (PAP, Tomasz Gzell)

Głosowanie nad ustawą o zmianie prawa oświatowego nie było przewidziane w planie środowych obrad. Po godzinie 15:00 marszałek Sejmu Elżbieta Witek zarządziła przerwę, a po jej zakończeniu zmieniła wcześniej ustalony porządek obrad. Opozycja bezskutecznie apelowała o odrzucenie tego projektu.

"Lex Czarnek" ponownie przegłosowane w Sejmie

Państwo chcecie, żeby było tak, jak było, żeby nie było edukacji patriotycznej - mówiła sprawozdawczyni projektu i członki PiS, Teresa Wargocka.

Ustawa była już raz przegłosowana, ale Senat ją odrzucił. Senatorowie znaleźli kilkadziesiąt powodów, dla których "lex Czarnek" nie powinno nigdy wchodzić w życie. Według nich nowe prawo będzie naruszać prawa konstytucyjne rodziców i samorządów, ograniczać działalności NGO-sów, wprowadzać nadmierną biurokracja oraz przekazywać nadmierną władzę kuratorom oświaty.

Minister Czarnek bezczelnie kłamie. Jeden z przepisów mówi, że na wszelkie dodatkowe zajęcia musi się zgodzić kurator. Do tej pory to rada rodziców wydawała pozytywną opinię. Kłamstwem jest to, co mówi pan minister, że jest to dla dobra dzieci i rodziców, by to oni mieli wpływ. Gdyby zależało mu na tym, by szkoła zawsze pytała rodziców o zdanie, a z reguły tak jest, to wystarczyłoby wpisać do prawa pytanie o zgodę właśnie rodziców, a nie kuratora - ocenił w rozmowie z WP Marcin Konrad Jaroszewski, dyrektor XXX LO im. Jana Śniadeckiego w Warszawie.

We wtorek 8 lutego komisje - Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Obrony Narodowej - odrzuciły uchwałę Senatu i "lex Czarnek" wróciło do Sejmu. Głosowało łącznie 455 posłów. Za było 233, przeciwko 220. Wstrzymały się 2 osoby. Większość bezwzględna wyniosła 228.

Zobacz także: Rosja nie zdecyduje się na wojnę z Ukrainą? Ekspert tłumaczy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(40)
BBW
4 miesiące temu
TO CHŁOPAK JARKA
BRONEK
4 miesiące temu
DOBRZE ZROBIŁ KACZYŃSKIEMU
ADAŚ
4 miesiące temu
A CZAREK ILE DOSTAJE OD KLERU
Realista
5 miesięcy temu
A będą uczyć ile milionów ludzi wymordowal kościół katolicki????
Oczywista Ocz...
5 miesięcy temu
Nie sejm tylko pislandczycy...i to się nie liczy bo to nie są polacy
3333
5 miesięcy temu
Nareszcie! Nie będą wyrzutki społeczne demoralizować polskich dzieci.
Polak
5 miesięcy temu
Będziecie siedzieć życzę wam od 10 do 20 lat za kratami !!!
Elity z PiS
5 miesięcy temu
I bardzo dobrze. Głupi naród nie zasługuje na własne państwo (Piłsudski). Zaraz wprowadzimy prawo do pierwszej nocy z ministrantem 😂. Robimy co chcemy a nasz elektorat całuje nas po stopach
Misio
5 miesięcy temu
Zniewolenie narodu postępuje teraz wyprowadzą nas z uni zamkną granicę i będziemy mieli nie czerwoną a czarną zarazę . Dokąd idziesz narodzie
Lucyfer
5 miesięcy temu
Moja szkoła
Justa
5 miesięcy temu
Cały czas marzy im się hitleryzm. Książka o himmlerze to zapewne jedyna jaka ten ktoś/coś nazywany czarnkiem przeczytal
Adam N 1973
5 miesięcy temu
Szkoły muszą mieć kuratorów i kurator musi mieć nadrzędną pozycję wobec dyrektora! I nie wpuszczać do szkół żadnych NGO, chyba że za zgodą rodziców, lub lepiej że z ich inicjatywy
Proletaryusz
5 miesięcy temu
No i dopełnia się przekleństwo wypowiedziane nad Polską w 1979 roku: "Niech zstąpi duch [w domyśle duch inkwizycji] i odnowi [w domyśle inkwizycję] oblicze ziemi, tej ziemi"
bibliamowi
5 miesięcy temu
Więc w wychowaniu patriotycznym powinna też być ukazana rola Kościoła Rz-K w utracie przez Polskę ochrony Bożej w związku z krzewieniem przez Kościół Rz-K przestępstwa drugiego przykazania z Bożego dekalogu "Nie czyń podobizny aby się kłaniać" - Księga Wyjścia 20,4.5. Przykazanie usunięte przez urząd papieski dla "upiększenia" pobożności bałwochwalstwem ignorując przykazanie Boże To przestępstwo przyniosło Polsce po Polexicie z Reformacji w XVII wieku i poddania się kontrreformacji z jej bałwochwalczą mistyką adoracji podobizn, przekleństwa nienawiści między stronnictwami politycznymi, upadek państwa i zepchnięcie Polski do pozycji ogona w przestrzeni międzynarodowej, najazdy, rozbiory, dyktatury. Teraz mamy deja vu pierwszych sekwencji przekleństw po oddaniu Polski pod duchowe zwierzchnictwo kleru papieskiego przez rządzących narodowców katolickich. Znowu można zacytować słowa Sienkiewicza "Nienawiść wrosła w serca i zatruła krew pobratymczą" - epilog Ogniem i Mieczem. I powtórzyć też, że od strony Dzikich Pól na Wschodzie nadchodzi jakoweś niebezpieczeństwo. I uświadomić w wychowaniu patriotycznym młodych aby trzymali się z dala od adoracji "świętych" malowideł i porcelany wpajanej oszukańczo w katechezach jako pobożność, bo Słowo Boże - Biblia przedstawia to jako grzech i przyczynę utraty ochrony Bożej kraju. : "Nie będziecie sobie czynili bałwanów ani stawiali sobie podobizny rzeźbionej, ani kamiennych pomników, by im się kłaniać; gdyż Ja, Pan, jestem Bogiem waszym...Jeżeli będziecie postępować według moich ustaw i przestrzegać moich przykazań i je wykonywać... Udzielę pokoju temu krajowi, będziecie spoczywać, a nikt was nie wystraszy i miecz nie będzie przechodził przez wasz kraj". "A jeżeli będziecie postępować wobec mnie opornie i nie będziecie chcieli mnie słuchać, pomnożę siedmiokrotnie ciosy na was za wasze grzechy" - Kapłańska 26,21.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić