Lex TVN. Paweł Kukiz komentuje. "Myśmy się pomylili"

1427

Paweł Kukiz zabrał głos ws. tzw. ustawy "lex TVN". 11 sierpnia Sejm przyjął nowelizację wspomnianej ustawy, co wywołało ogromne poruszenie nie tylko w Polsce i w UE, lecz także poza nią. Ustawa została najpierw odroczona. Jednak po reasumpcji trzech posłów ugrupowania Kukiz'15 zmieniło decyzję.

Lex TVN. Paweł Kukiz komentuje. "Myśmy się pomylili"
Paweł Kukiz ws. "lex TVN". (AKPA)

Paweł Kukiz w rozmowie z Radiem Wrocław powiedział, jak z jego strony wyglądało głosowanie za ustawą "lex TVN". Stwierdził, że z początku posłowie Kukiz'15 po prostu się "pomylili". Natomiast sama decyzja o zagłosowaniu "za" ustawą "lex TVN" ma głębsze znaczenie. Według Kukiza mogłoby "dojść do przedterminowych wyborów, do upadku rządu", a to miałoby dalsze konsekwencje.

Myśmy się naprawdę pomylili. Możecie wierzyć czy możecie nie wierzyć. Ja po prostu mówię: pomyliłem się przy tym głosowaniu [chodzi o zagłosowanie za odroczeniem - przyp. red.], a gdyby nie doszło do reasumpcji, to doszłoby do przedterminowych wyborów, doszłoby do upadku rządu. A gdyby upadł rząd, to upadłaby również szansa uchwalenia moich postulatów - tłumaczy Paweł Kukiz w rozmowie z Radiem Wrocław.

Warto przypomnieć: 11 sierpnia głosowano ws. ustawy "lex TVN". Pierwotnie udało się opozycji wygrać głosowanie o odroczenie ustawy. Doszło jednak do reasumpcji. Po przerwie głosowano ponownie - trzech posłów Kukiz'15: Paweł Kukiz, Stanisław Żuk i Jarosław Sachajko zagłosowało "za", razem z partią PiS. Dzięki temu wznowiono obrady.

Życie nie jest zero-jedynkowe i czasem trzeba podejmować jakieś niezbyt popularne decyzje. Ja wiem, że to marnie wyglądało i za to serdecznie przepraszam - że to wszystko było chaotyczne. Tak naprawdę było tu dużo mojej winy, ponieważ ja po prostu w sposób jakiś tam szczególny nie zachowałem też ostrożności - komentuje niedawne obrady Sejmu poseł Paweł Kukiz.

Jak przyznał, jego intencją było zagłosowanie "za", bo od początku w postulatach ruchu Kukiz'15 mówiło się o "dekoncentracji kapitałowej mediów". Dodał, że gdyby nie ta ustawa, to "byłoby po rządzie", a, co za tym idzie, kolejne ustawy, o które walczy Kukiz'15, już na pewno nie mogłyby wejść w życie.

Ale moją intencją - i to mówiłem już od samego początku - było zagłosowanie za ustawą "lex TVN". Od 2015 roku mam w programie dekoncentrację kapitałową mediów w intencji ich repolonizacji. I to cała filozofia. Ale pomyliłem się, i tyle. (...) [Gdyby nie przegłosowanie ustawy - przyp. red] byłoby po moich postulatach. To znaczy moich - naszych, obywatelskich: ustawie antykorupcyjnej, po sędziach pokoju wybieranych przez obywateli, po referendach... - mówił Kukiz w Radiu Wrocław.
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić