o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
HNM
|
aktualizacja

Lex TVN. Paweł Kukiz komentuje. "Myśmy się pomylili"

1154
Podziel się

Paweł Kukiz zabrał głos ws. tzw. ustawy "lex TVN". 11 sierpnia Sejm przyjął nowelizację wspomnianej ustawy, co wywołało ogromne poruszenie nie tylko w Polsce i w UE, lecz także poza nią. Ustawa została najpierw odroczona. Jednak po reasumpcji trzech posłów ugrupowania Kukiz'15 zmieniło decyzję.

Lex TVN. Paweł Kukiz komentuje. "Myśmy się pomylili"
Paweł Kukiz ws. "lex TVN". (AKPA)
bESiYBIR

Paweł Kukiz w rozmowie z Radiem Wrocław powiedział, jak z jego strony wyglądało głosowanie za ustawą "lex TVN". Stwierdził, że z początku posłowie Kukiz'15 po prostu się "pomylili". Natomiast sama decyzja o zagłosowaniu "za" ustawą "lex TVN" ma głębsze znaczenie. Według Kukiza mogłoby "dojść do przedterminowych wyborów, do upadku rządu", a to miałoby dalsze konsekwencje.

Myśmy się naprawdę pomylili. Możecie wierzyć czy możecie nie wierzyć. Ja po prostu mówię: pomyliłem się przy tym głosowaniu [chodzi o zagłosowanie za odroczeniem - przyp. red.], a gdyby nie doszło do reasumpcji, to doszłoby do przedterminowych wyborów, doszłoby do upadku rządu. A gdyby upadł rząd, to upadłaby również szansa uchwalenia moich postulatów - tłumaczy Paweł Kukiz w rozmowie z Radiem Wrocław.
bESiYBIT

Warto przypomnieć: 11 sierpnia głosowano ws. ustawy "lex TVN". Pierwotnie udało się opozycji wygrać głosowanie o odroczenie ustawy. Doszło jednak do reasumpcji. Po przerwie głosowano ponownie - trzech posłów Kukiz'15: Paweł Kukiz, Stanisław Żuk i Jarosław Sachajko zagłosowało "za", razem z partią PiS. Dzięki temu wznowiono obrady.

Życie nie jest zero-jedynkowe i czasem trzeba podejmować jakieś niezbyt popularne decyzje. Ja wiem, że to marnie wyglądało i za to serdecznie przepraszam - że to wszystko było chaotyczne. Tak naprawdę było tu dużo mojej winy, ponieważ ja po prostu w sposób jakiś tam szczególny nie zachowałem też ostrożności - komentuje niedawne obrady Sejmu poseł Paweł Kukiz.

Jak przyznał, jego intencją było zagłosowanie "za", bo od początku w postulatach ruchu Kukiz'15 mówiło się o "dekoncentracji kapitałowej mediów". Dodał, że gdyby nie ta ustawa, to "byłoby po rządzie", a, co za tym idzie, kolejne ustawy, o które walczy Kukiz'15, już na pewno nie mogłyby wejść w życie.

bESiYBIZ
Ale moją intencją - i to mówiłem już od samego początku - było zagłosowanie za ustawą "lex TVN". Od 2015 roku mam w programie dekoncentrację kapitałową mediów w intencji ich repolonizacji. I to cała filozofia. Ale pomyliłem się, i tyle. (...) [Gdyby nie przegłosowanie ustawy - przyp. red] byłoby po moich postulatach. To znaczy moich - naszych, obywatelskich: ustawie antykorupcyjnej, po sędziach pokoju wybieranych przez obywateli, po referendach... - mówił Kukiz w Radiu Wrocław.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESiYBJu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1154)
Jerzy Bandura
2 miesiące temu
Ani to artysta, ani tym bardziej polityk. Zwykła szuja. Kaczyński wykorzysta go jak Gowina. Nie chcę pisać co myślę o nim bo i tak nie zostało by to wyświetlone ale najgorsze słowa mam na myśli. Jak go kiedyś spotkam to opluję publicznie i nieważne jakie poniosę konsekwencje. Będę miał satysfakcję, że takie coś znieważyłem.
Jerryb77
2 miesiące temu
Kukiz nie chce stracić koryta. Gdyż doskonale wie że jest to jego ostatnia kadencja i przy upadku rządu kończy karierę polityka. Ten fakt pokazuje jasno że polityka przyniosła mu znacznie więcej korzyści niż myślał i dlatego teraz proboje się przykleić do większego żeby w razie co nie zostać na lodzie. A taki z niego antysystemowiec. Największą prostytuta tej kadencji. Sprzedać kilka głosów dla własnego dobra a nie dobra Polski i jej narodu ponad 36 mln to było ważniejsze niż my Polacy.
jaz740
2 miesiące temu
Tłumaczenie osła.
bESiYBJv
Felek
2 miesiące temu
Tacy ludzie nie powinni być w sejmie i reprezentowac Polaków. Wstyd
Jan
2 miesiące temu
Jesli sie pomyliles to popros witek o reasumcje glosowania ale raczej pomyliles sie ze wszedles do sejmu
bankier
3 miesiące temu
Kto będzie płacił za pomyłki niektórych?
Karpacz
3 miesiące temu
Tak tvn szkodzi Polsce, to medium kremlowskie, spoko
zakapior
3 miesiące temu
Pawełku, musiałeś ostro dać w palnik przez weekend, że jeszcze cię trzyma!
www
3 miesiące temu
Nie, to ,,Mysmy sie pomylili'' poniewaz zaufalismy czlowiekowi, ktory wprowadzil do parlamentu karierowiczow i narodowcow a teraz pojednal sie w imie jakichs nieokreslonych korzysci z ta nieodpowiedzialna wladza, ktora niszczy i okrada kraj.
janko muzyk
3 miesiące temu
Kukiz stanął w prawdzie. Poświęcił swoje dobre imię broniąc racji stanu.Głosowałem na Niego i bedę głosował, bo chce Jednoosobowych Okręgów Wyborczych - partii ja osobiście mam dosyć , bo po ich plecach konie trojańskie wchodzą do Unii Europejskiej i.....potem jest ulica i....zagranica!
Markus
3 miesiące temu
Kolejny nawiedzony zbawca Polski. Przyszedł z nikąd i tam wróci. Ale nie rozumiem ludzi, którzy głosują na takie "objawienia".
kleryk
3 miesiące temu
każdy winy mówi ze to nie on
Hmmm
3 miesiące temu
Takie ustawy są w większości państw unii. Ale tam nikt ich nie nazywa kex coś tam. Brawo Kukiz !!!!
bESiYBJn
Zniesmaczony
3 miesiące temu
I teraz dalej jątrzy w Ludziach złość i żal, zamiast okazać odrobinę pokory. Zrobił co chciał, a teraz ideologię do czynu dorabiać, jest słabe.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić