List do księży. Arcybiskup musiał wystosować apel

75

Z okazji Niedzieli Dobrego Pasterza metropolita katowicki, abp Adrian Galbas wystosował specjalny list do księży. Pisze w nim o konieczności nieustającej dbałości o jakość życia duchownego - księża muszą aktywnie zabiegać o nowe powołania do kapłaństwa.

List do księży. Arcybiskup musiał wystosować apel
Abp Adrian Galbas apeluje do księży o większą aktywność. (Archidiecezja Katowicka)

Niedziela Dobrego Pasterza (w tym roku przypadająca na 21 kwietnia) to tradycyjny dzień modlitw o nowe powołania. Z tej okazji abp Adrian Galbas skierował list, w którym apeluje do księży o większość aktywność.

Niewielka liczba powołań? Księża muszą o nie powalczyć

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Coraz mniej uczniów na religii? Rzecznik Episkopatu odpowiada

W ocenie metropolity katowickiego, księża powinni zabiegać o nowe powołania do stanu duchownego. Kapłani mają modlić się o kandydatów zarówno indywidualnie, jak i w większych wspólnotach. Hierarcha zarządził także, że aż do 29 czerwca (Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła) podczas każdej Mszy świętej mają odbywać się modlitwy o powołania.

Ludzie muszą mieć świadomość, że jeśli nie będą modlili się o powołania, nie będą mieli w przyszłości kogoś, kto poda im Słowo i sakramenty - pisze w liście abp Adrian Galbas.

Arcybiskup apeluje także do księży o większą aktywność. W jego ocenie, kapłani muszą dbać o lepszą jakość swojego życia duchownego, co pozwoli przekonać zarówno kandydatów na kapłanów, jak i wiernych do praktykowania wiary.

Nie oszukujmy się, do gromady ludzi nieustannie zmęczonych i zmanierowanych nikt nie przyjdzie! Śpiący i półsenni nikogo nie obudzą, a nieprzekonani nikogo nie przekonają!

Arcybiskup zwraca także uwagę na konieczność organizacji duszpasterstwa dla młodych. Spotkania z młodzieżą powinny odbywać się regularnie, a duchowni nie powinni zwracać uwagę na koszty takiej działalności. Abp Galbas o materialnej stronie tej aktywności księży mówi wprost:

Nie szkodzi, że to kosztuje. Nie dajemy ze swoich - zauważa hierarcha.
Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić