Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

List gończy za Morawieckim. Ujawniono dokumenty

694
Podziel się:

Mateusz Morawiecki dostał nietypowy prezent od policjantów z Żelazowej Woli. W archiwach lokalnej policji odnaleziono bowiem list gończy wydany za ojcem premiera Kornelem Morawieckim w 1985 roku. Morawiecki udostępnił fotokopię dokumentów w mediach społecznościowych.

List gończy za Morawieckim. Ujawniono dokumenty
Mateusz Morawiecki. (Getty Images)

Szef rządu Mateusz Morawiecki o sprawie poinformował na swoim facebookowym profilu. Premier spotkał się z policjantami z Żelazowej Woli, którzy podarowali mu fotokopie listu gończego wydanego za jego ojcem w 1985 roku.

Spotkała mnie dzisiaj miła niespodzianka. W czasie wizyty w Żelazowej Woli panowie Policjanci podarowali mi fotokopie listu gończego z 1985 roku, wydanego za moim Ojcem, Kornelem. List został odnaleziony w archiwach lokalnej policji - napisał premier Morawiecki.

Morawiecki podkreślił, że jest to jedna z pamiątek walki Kornela Morawieckiego z reżimem komunistycznym.

Można nieco przewrotnie powiedzieć, że jest to jedna z cennych pamiątek z walki Ojca z reżimem komunistycznym. Mimo upływu wielu lat, pamiętam tamten czas doskonale - wspomina polityk.

Prezes Rady Ministrów przyznał, że w tamtych czasach bardzo tęsknił za ojcem, ale jednocześnie miał świadomość tego, że walka ojca miała głęboki sens.

Jako młody chłopak bardzo tęskniłem, gdy Tata się ukrywał, ale jednocześnie byłem z Niego dumny. Zawsze wiedziałem, że Jego walka ma sens, i że jest dla Niego bardzo ważna. Prowadził ją, wraz z wieloma swoimi Przyjaciółmi, pod sztandarem Solidarności Walczącej - czytamy we wpisie.

Morawiecki wyznał również, że jego ojciec przed śmiercią nazwał Solidarność Walczącą swoim "życiem wiecznym". Kornel Morawiecki zmarł 5 października 2019 r.

Kilka lat przed swoją śmiercią nazwał Solidarność Walczącą swoim "życiem wiecznym". Ludzka pamięć i wdzięczność, ale także takie pamiątki ich walki, jak listy gończe, które tkwią nieodkryte w wielu miejscach w Polsce, są tego dowodem - napisał Morawiecki.
Zobacz także: Polski Ład. Semeniuk chwali Morawieckiego: Doskonały premier!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(694)
SUWEREN
4 miesiące temu
Jaki Kornel - taki syn? Świat się kończy, notariusz odznaczył Orderem Orła Białego oszusta i aferzystę. Oto niektóre z jego „osiągnięć”: - przekręt na 700 tys. zł przekazane mu przez Kukiza na budowę Domu Weterana. Kasa trafiła do rodzinnej spólki posłanki Zwiercan prowadzącej ośrodek uzależnień, w który utworzono „kącik weterana”. - głosowanie na 4 ręce wspólnie z posłanką Zwiercan. - przekręt na 146 tys. za remont siedziby partii, nie uregulowane do dziś. - przekręt na 96 tys. zł dla Stowarzyszenia Solidarność Walcząca pożyczone od księdza Jagierskiego z Fundacji SOS dla Życia w 2013 r., nie oddane do dziś. - afera z Getback, gdy nagrano Kornela, który mówił prezesowi Getback, że już załatwił kredyty na dalszą działalność spółki. - zmyślone numery PESEL na listach partii Kornela Morawieckiego. Na 200 numerów 198 było fałszywych lub należących do zmarłych. Sprawą od 2018 r. zajmuje się prokuratura. Jak inaczej nazwać człowieka który w latach 79-83 współpracował z SB? Kto jak nie on polubił spektakularne, cudowne; ucieczki spod komisariatów? Komu cudownie udało się uciec przed internowaniem? Kto pomieszkując w kilkudziesięciu wrocławskich mieszkaniach sypał ich mieszkańców? Kto sypał kadrę techniczną Politechniki? Kto chciał zniszczyć Solidarność zakładając Solidarność Walczącą? Komu to zaproponowano 5 letnie zagraniczne wczasy? Komu dowieziono całą rodzinę, dano apartamenty i niemałe środki finansowe? Komu umożliwiono wykształcić dzieci na wysokim poziomie? Czyje dzieci przed zagranicznym wyjazdem wożono po Wrocławiu taksówkami na lekcje muzyki i do szkół? Komu kazano wrócić do kraju i startować na prezydenta? Miał tak małe poparcie, że jedynie służby bezpieczeństwa na niego głosowały. Żaden działacz związkowy nie zaprzedał się tak komunie jak on.
Duch Leppera ...
5 miesięcy temu
Kret slepy doradzal Tuskowi i nagle przemiany dostal bo koryto dla Po sie skonczylo
Karol
11 miesięcy temu
Ha,ha ,ha !! Ty też będziesz ścigany ,o może zanim odpowiesz ,to wykonają na tobie samosąd ludzie
Seba
11 miesięcy temu
A nie piotrowicz ten list czasem wystawił?
Oli
11 miesięcy temu
List gończy za granicą. Hahaha 🤣 Tych klamst nie da się czytać.
Matka Polka
11 miesięcy temu
Pewnie, że walka ojca miała sens. Rodzina nie tylko na swoim, rodzina przy ogromnym korycie. Warto było dla tych milionów, dla tych nieruchomosci.... Ale rodzina obajtka nie kornelowała i też korytkuje chyba lepiej od rydzyków i innych noszących się jak swięte krowy.
Mikołaj
12 miesięcy temu
a M Morawieckiego czeka coś więcej - Trybunał Stanu i szubienica za to co od 5 lat wyprawia PiS na czele z ww.
sdd
12 miesięcy temu
za tym tez bedzie !! nie zapomnimy zniszczenia kraju i gospodarki !!! morawiecki w pl juz zycia mial nie bedzie
Rechot socjal...
12 miesięcy temu
Koło kija mi to lata. Była komuna teraz jest następna.
Bogdan
12 miesięcy temu
Wczoraj był film"Karirera Nikosia Dyzmy"film z 2002roku,pokazali jak będzie w Polsce za parę lat......
młody
12 miesięcy temu
Jego stary jest zdrajcą bo był opłacany i współpracował z USraelem. A synalek "Matełuszek" jeszcze gorszy gagatek ten to już za ludobójstwo będzie ścigany. Zresztą mośki zalatujące czosnkiem od wieków są takie same, dlatego co jakiś czas narody pozbywają się tych psychopatów wyzutych z jakichkolwiek dobrych uczuć ludzkich.
NEWS NR 1
12 miesięcy temu
ŻENADA!
morświn
12 miesięcy temu
No proszę panek co robi hajs nie ma żadnych zahamowań i przypina sobie ordery tatusia . Żenada
ak001
12 miesięcy temu
To rodzinne? Przecież za jakieś trzy lata wydamy list gończy za synem.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić