Donald Tusk nie odpuścił radnej PiS. "Gdzie jest ta stępka?"

1688

Małgorzata Jacyna-Witt popisała się dosadnym językiem w odpowiedzi na pytania o rządowy program budowy promów. Wulgarny wpis radnej PiS jest teraz z lubością przywoływany przez media i polityków opozycji. Donald Tusk nie przepuścił okazji i także wbił radnej szpilę.

Donald Tusk nie odpuścił radnej PiS. "Gdzie jest ta stępka?"
Donald Tusk nie odpuścił radnej PiS. "Gdzie jest ta stępka?" (Getty Images)

Politycy PiS dają się ponieść emocjom na Twitterze. Sprawa nietkniętej stępki na terenie szczecińskiej stoczni wraca z powodu raportu NIK, w którym ujawniono, że budowa promów "Batory" pochłonęła już 14 mln zł.

Internauci wezwali do tablicy m.in. Małgorzatę Jacynę-Witt, szefową klubu PiS w sejmiku woj. zachodniopomorskiego, a także szefową rady nadzorczej spółki Stocznia Szczecińska. "A co tam w Stoczni, mówią, że zabierają stępkę promu do Gdańska. Czy Rada Nadzorcza coś powie stoczniowcom?" zapytał radną użytkownik Twittera.

PO zablokowało w stoczni produkcję statków do 2019 roku. Ile razy jeszcze mam to tłumaczyć? Zrobiliśmy w Polsce bardzo dużo. S*ał kot tę stępkę - odpowiedziała Jacyna-Witt.

"S*ał kot tę stępkę". Tusk nie mógł przepuścić okazji

Wulgarny wpis radnej w ciągu kilkunastu godzin stał się dla krytyków rządu symbolem arogancji władzy i jej stosunku do krytyki ze strony obywateli. Swoje trzy grosze musiał dorzucić Donald Tusk, który opublikował na Twitterze zdjęcie naburmuszonego kota z bardzo wymownym podpisem.

Gdzie jest ta stępka? - zapytał retorycznie Tusk.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Nie tylko Jacyna-Witt na długo zapamięta sprawę stępki. W 2017 roku Joachim Brudziński jako szef MSWiA chciał się zakładać z politykami PO, że budowa promu dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej zakończy się sukcesem.

Teraz politykowi wypomniano te obietnice, jednak Brudziński na Twitterze stwierdził, że nie będzie przepraszał i tłumaczył się "hołocie i popaprańcom". Potem wyjaśnił, że miał na myśli polityków PO, a nie obywateli.

Autor: DSM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić