List napisany przez Mao Zedonga. Legendarny artefakt trafi na aukcję

2

We wtorek na aukcję trafi wyjątkowy przedmiot. To list napisany przez samego Mao Zedonga. Właściciele domu aukcyjnego szacują, że jego wartość to około 150 tys. dolarów.

List napisany przez Mao Zedonga. Legendarny artefakt trafi na aukcję
Wkrótce kupić będzie można list napisany przez Mao Zedonga (Alexander Historical Auctions)

List od założyciela Chińskiej Republiki Ludowej nabyć będzie można w Internecie. Przyjmowanie ofert rozpocznie się we wtorek i potrwa 24 godziny. Do listu dołączona jest oryginalna koperta. Właściciele niecodziennej pamiątki szacują, że może zostać sprzedana za mniej więcej 150 tys. dolarów (ok. 590 tys. zł).

Pamiątki z czasów Mao Zedonga. Na sprzedaż wystawiono list do Hitlera

Wraz z listem Mao Zedonga na aukcję trafić ma również inny przedmiot związany z początkami Chińskiej Republiki Ludowej. To wiadomość od generała Czang Kaj-szeka skierowana do Adolfa Hitlera. Chiński dowódca prosi w nim nazistowskie Niemcy o pomoc podczas II wojny światowej.

Czang Kaj-szek zaryzykował, myśląc, że Hitler wpłynie na Japończyków. Ostatecznie generał przegrał nie tylko II wojnę światową, ale też stracił władzę w Chinach i musiał zaszyć się na Tajwanie – opisuje Bill Panagopulos, prezes Alexander Historical Auctions of Maryland.

Na aukcję trafi także czapka oficera SS i porcelana Hitlera

Na aukcji znajdzie się także kilka nazistowskich pamiątek. To m.in. część kolekcji porcelany Adolfa Hitlera. Na sprzedaż wystawiono także czapkę oficera SS, której wartość to około 5 tys. dolarów (ok. 20 tys. złotych).

Obejrzyj także: Najgorsi dyktatorzy w historii

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić