Ujawniono zdjęcia satelitarne. Tak Kim Dzong Un "przejmuje się" narodem

195

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un rozpoczął wakacje w swojej letniej rezydencji w Wonsan. Wskazują na to zdjęcia satelitarne opublikowane niedawno przez portal NK News. Piękna pogoda i wysokie temperatury sprzyjają kąpielom w morzu i w basenie.

Ujawniono zdjęcia satelitarne. Tak Kim Dzong Un "przejmuje się" narodem
Kim Dzong Un wybrał się do jednej ze swoich letnich rezydencji (Getty Images)

Korea Północna zmaga się w ostatnim czasie z kryzysem żywnościowym spowodowanym przedłużającym się lockdownem. Wszystko wskazuje jednak na to, że Kim Dzong Un zdaje się tym zbytnio nie przejmować. Przywódca kraju wybrał się na urlop do jednej ze swoich luksusowych rezydencji.

Kim Dzong Un wybrał się na wakacje. Luksusowy jacht przywódcy zaobserwowany z satelity

Zdjęcia satelitarne zamieszczone przez NK News sugerują, że Kim Dzong Un, jego rodzina i przyjaciele cieszą się nowo przebudowanym "pływającym parkiem rozrywki" w Wonsan. 80-metrowa łódź posiada podwójne zjeżdżalnie, basen olimpijski i wielopiętrowy salon. Fotografie wskazują, że statek został zadokowany na prywatnej plaży Kima w Wonsan po raz pierwszy od 2019 roku.

W ciągu ostatniego tygodnia odnotowano także wzmożony ruch w luksusowej rezydencji Kim Dzong Una. Przywódca Korei Północnej nie występował w tym czasie publicznie. Ma sugerować to, że odpoczywa na wybrzeżu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Korea Północna. Kim Dzong Un odwiedził letnią rezydencję w Wonsan

W zeszłym tygodniu zaobserwowano także małą łódź zacumowaną na prywatnej plaży na wyspie Hodo, położonej około 17 km od rezydencji Wonsan. Mieści się tam kolejny pałac Kim Dzong Una. Inna łódka pływała 6 lipca nad ranem tam i z powrotem w pobliżu brzegu.

Analitycy z portalu NK News podkreślają, że w Wonsan panuje obecnie znakomita pogoda. Temperatury wynoszące około 30 st. Celsjusza zachęcają do kąpieli w morzu lub w basenie.

Łódź ze zjeżdżalnią wodną była widziana na zdjęciach satelitarnych rezydencji Kima w Wonsan latem w 2018 i 2019 roku. Statki były ponownie widoczne w 2020 roku, kiedy przywódca Korei Północnej unikał przez dłuższy czas publicznych wystąpień.

Obejrzyj także: Zwiększone kontrole w Korei Północnej. Kim Dzong Un ostro o zachowaniu młodych

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić