Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
NB
|

Ludzie przyszli do kina i wybuchli śmiechem. Prezydent Wrocławia uderzył w rząd

54
Podziel się

Rozpoczął się 21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty. Na gali otwarcia przemawiał prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Nie obyło się bez politycznych przytyków.

Ludzie przyszli do kina i wybuchli śmiechem. Prezydent Wrocławia uderzył w rząd
Prezydent Wrocławia uderzył w rząd (PAP)

W czwartek we Wrocławiu rozpoczął się 21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty. Potrwa on do niedzieli 29 sierpnia. O Grand Prix Nowych Horyzontów zawalczy 12 filmów m.in. z: Austrii, Francji, Iranu, Polski, Tunezji, USA czy Wietnamu. Przewodniczącą jury jest laureatka literackiej Nagrody Nobla Olga Tokarczuk.

Prezydent Wrocławia uderzył w rząd

Na gali otwarcia głos zabrał prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Nie obyło się bez przytyków w kierunku rządu.

Witam w mieście szczęścia, otwartości, tolerancji, mieście, które umiłowało kulturę i sztukę (...). Wrocław to także twierdza solidarności, miasto wolności, miasto, które wolność umiłowało, w tym wolne media oczywiście - powiedział prezydent Wrocławia.
Moi drodzy zaczynamy festiwal, a gdyby komuś po festiwalu zabrakło dobrych filmowych wrażeń, to możemy zawsze na koniec pożegnać się słowem, które od wczoraj robi dość dużą furory, znaczy po prostu zapraszamy na reasumpcję za rok - dodał.

Tym samym Sutryk nawiązał do głosowania w Sejmie nad nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji nazywaną "lex TVN". Po słowach prezydenta Wrocławia publiczność wybuchła śmiechem.

Zobacz także: Niepokojące doniesienia z USA ws. "lex TVN". Jest reakcja wicerzecznika PiS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(54)
proboszcz Wst...
5 miesięcy temu
Brawo chłopie! ***** PIS!!!
gosc
5 miesięcy temu
polacy zawsze działali przeciwko sobie.dlatego jestesmy tacy słabi
Nick
5 miesięcy temu
W nic nie uderzył. Co najwyżej mógł się po czerpie poklepać.
Gość
5 miesięcy temu
W nic nie uderzył. Co najwyżej mógł się po czerpie poklepać
Lukasz3211
5 miesięcy temu
Sutryk leniu obiecałaś że nie będzie spalarni śmieci. Dotrzymaj słowa inaczej PIS przejmie Wrocław. Zostaw kota i do roboty. Udowodnij jaki to jesteś eko.
Ted
5 miesięcy temu
Idol A ty skąd jesteś skoro nie znasz w ogóle sytuacji we Wrocławiu popatrz obiektywnie ile się robi w tej chwili w mieście i przestań ględzić
...
5 miesięcy temu
Ładny jest i tyle, zazdrośnicy. Dopóki buzi nie otworzy jest taki inteligentny. Nie od dziś wiadomo, że ładni mają łatwiej w życiu. Komuś się chłopak spodobał. It depends who you know and who you blow. :-)
bekniesz za w...
5 miesięcy temu
Wolne miasta od złodziejskich lemingów. Brat na Maślicach mieszkanie, a ty ile masz? Wszędzie gdzie rządzą liberały tworzą się korupcyjne powiązania, co do Tusk Vision Network, kiedy następne urodziny Adolfa robicie? Ile nalotów było w Smoleńsku? Gdzie ta słynna rozmowa braci zmuszająca do lądowania pilota? Liberalizm, czytaj: judaizm sterowany przez Sorosów, powolna likwidacja państw i zastępowanie ich oberkibicumem od światłym przywództwem uśś.
Yehx
5 miesięcy temu
Dorosły chłop w swoich postach serduszka wstawia xd prezydent w dodatku. Teraz każdy z PO atakuje rząd więc nic nowego. Komentarz i tak usuną pewnie :)
Gosc
5 miesięcy temu
Panie Sutryk dobrego towaru się nie zachwala. Nawet nie wiesz facet i czym mówisz. Ocena filmu wg prezydenta- film był dobry. No widać ograniczenia i to poważne w wysławianiu się. Patrząc na pana oblicze ludzi płoną wstydem. Jak zubożejesz będziesz tylko pyłem bo nic z ciebie facet nie pozostanie. Po wielu pozostaje przynajmniej dobre wrażenie a po tobie facet nie pozostanie nawet dobre wrażenie. Łatwo popadasz w samouwielbienie ale to tylko twoje przekonanie.
LUKA
5 miesięcy temu
7 gwiazdek się Sutryk może teraz puści :)
Wroc
5 miesięcy temu
Zgadzam się z Mareckim. Niech prezydent Sutryk lepiej zadba o miasto,spowoduje załatanie dziur w jezdniach i dokończy fragmenty dróg pomiędzy osiedlami bo miejscami wygląda to jak w Afganistanie.... Jeśli chce zająć się polityką na szczeblu centralnym to niech zrezygnuje ze stanowiska prezydenta Wrocławia. Mieszkańcy nie po to wybierali go aby lansował się gdzie padnie tylko aby działał dla dobra miasta....
Polus
5 miesięcy temu
I kto da kasę sutrykowi po nim
Marecki
5 miesięcy temu
Sutryk weź się do pracy najgorszy prezydent Wrocławia
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić