Ludzie Rydzyka listy piszą. Do Andrzeja Dudy. Wysłali ich już tysiące

37

Na środę zaplanowana jest kolejna rozprawa o. Tadeusza Rydzyka i toruńskiej fundacji Lux Veritatits w związku z nieujawnianiem informacji publicznej. W związku z tą sprawą do kancelarii prezydenta miało trafić już blisko 12 tys. listów od sympatyków Radia Maryja, którzy pozew przeciwko redemptoryście określają mianem "nękania".

Ludzie Rydzyka listy piszą. Do Andrzeja Dudy. Wysłali ich już tysiące
Sympatycy Rydzyka przeciwni procesowi fundacji Lux Veritatits. Prezydent zasypany listami (Getty Images)

Od 9 kwietnia toczy się proces karny osób zarządzających fundacją Lux Veritatis – o. Tadeusza Rydzyka, o. Jana Króla oraz Lidii Kochanowicz-Mańk. Wytoczyła go Sieć Obywatelska Watchdog Polska w związku nieujawnieniem przez Fundację Lux Veritatis informacji na temat pozyskanych przez nią publicznych dotacji. Fundacja z kolei zapewnia, że informacja została udostępniona w "wystarczającym zakresie".

Proces fundacji o. Rydzyka. W środę kolejna rozprawa

30 czerwca odbyć ma się kolejna rozprawa w Sądzie Rejonowym w Toruniu, na której zjawić ma się toruński redemptorysta. Akt oskarżenia wobec zarządu fundacji o. Rydzyka ma jednak swoich przeciwników. W obronie duchownego stanął m.in. minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.

Na stronie Radia Maryja cały czas dostępny jest list, który słuchacze mogą wysyłać do kancelarii prezydenta, premiera i posłów. Jak donosi "Nasz Dziennik", do kancelarii Andrzeja Dudy wpłynęło już 12 tysięcy takich pism.

Sympatycy Radia Maryja mówią o nękaniu

Apele do Pana Prezydenta o zainteresowanie się sprawą nękania Fundacji Lux Veritatis wpływają do Kancelarii Prezydenta RP i są przekazywane na bieżąco do Biura Dialogu i Korespondencji – napisał "Nasz Dziennik".

O wysyłanie listów prosił także sam Tadeusz Rydzyk, który wystosował w maju w tej sprawie pismo do swoich sympatyków, również opublikowane na łamach związanego z duchownym dziennika.

Wszczęte przez Sieć Obywatelską Watchdog Polska postępowanie karne jest pozbawione jakichkolwiek podstaw formalnych i merytorycznych, a jego jedynym celem jest atak na Ojca dr. Tadeusza Rydzyka, Ojca Jana Króla i Panią Lidię Kochanowicz-Mańk oraz chęć ich zdyskredytowania w opinii publicznej - czytamy w apelu o. Rydzyka.
Zobacz także: Abp Głódź odpowiada dziennikarzom. "Nikogo nie skrzywdziłem”
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić