Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Emerytura Rydzyka. Redemptorysta dostał polecenie od przełożonych

717
Podziel się:

Ojciec Tadeusz Rydzyk jest kierowany przez przełożonego zakonu na emeryturę. Może też przestać szefować Radiu Maryja. Na razie jednak nie skorzystał z tej sugestii.

Emerytura Rydzyka. Redemptorysta dostał polecenie od przełożonych
o. Tadeusz Rydzyk (Getty Images)

W ubiegłym roku o. Tadeusz Rydzyk osiągnął wiek emerytalny. W związku z tym prowincjał redemptorystów o. Janusz Sok, poprosił o. Rydzyka o złożenie rezygnacji z dyrektorowania Radiem Maryja.

Teraz trwa przeciąganie liny. W sensie kto kogo - opowiada rozmówca „Polityki” z kręgów kościelnych.

Radio Maryja to nie jedyna inwestycja Tadeusza Rydzyka. Oprócz tego jest Telewizja Trwam, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, toruńska geotermia i Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji oraz św. Jana Pawła II. Czy zatem ojciec Rydzyk pozwoli sobie na to, by nie kierować tym wszystkim?

Formalnie wszystko to jest podpięte pod fundację Lux Veritatis. W praktyce organizacja ta została powołana i ukonstytuowana na niego jako osobę prywatną.

Jeśli decyzja zostanie podtrzymana to będzie musiał odejść z Radia Maryja. Nie sądzę, żeby chciał podważać śluby posłuszeństwa, które złożył - powiedział "Wirtualnym mediom" publicysta katolicki Tomasz Terlikowski.

Intratny biznes

Na początku kwietnia br. portal OKO.Press opublikował własne wyliczenia, z których wynika, że w ciągu pięciu ostatnich lat podmioty związane z o. Tadeuszem Rydzykiem otrzymały z państwowych pieniędzy ponad 325 mln zł.

Dzieła i fundacje w ciągu ostatnich pięciu lat otrzymały z państwowych pieniędzy prawie 3,5 mln zł. Odejście głównego przywódcy mogłoby zatem wiązać się z ogromnym testem samodzielności.

Czy Tadeusz Rydzyk zatem szykuje się na emeryturę? A może zostanie tzw. honorowym naczelnym? Tego z pewnością dowiemy się już niebawem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(717)
Struś
rok temu
Ryd, yk za dużo wyłudza pieniędzy od rządu i starszych nieświadomych ludzi często przymierających głodem, sam żyje w luksusach przepych ws, ystkiego i udaj że nic nie ma jest nędzarzem. A to wielka obłuda precz z Rydzykiem do diabła.
Eli
rok temu
Jak bym dostał od naszego państwa 325 milionów zł z naszych podatków tylko przez 5 lat, też bym nie poszedł na emeryturę, tylko doił bym z kasy nasze państwo dalej ile się da.
mjr
rok temu
Rydzyk odejdzie na emeryturę jak sam tego będzie chciał i nikt , powtarzam : nikt Go do tego nie zmusi. A ze nie chce odejść to nie odejdzie. Tego człowieka to i w piekle nie chcą w obawie o własny majątek.
realista
rok temu
Bidulek Rydzyk, jak on przeżyje bez kasy z fundacji? No przecież to NIEMOŻLIWE!!!
taka prawda
rok temu
JEGO RUSZY Z MEJSCA WYŁĄCZNIE BOMBA. Nawet czołg gąsienice połamie, a traktora szkoda, żeby takiego starego grzyba do niego podczepiać. To już lepiej zaorać a potem silnym fungicydem wytrawić resztki!
WB.
rok temu
A wysłali traktor by go wyciągnął lub spychacz?
Zusek
rok temu
Na emeryturę z niewielką renciną !!!
Dobra rada
rok temu
Najwyższy czas ma emeryturę, najlepiej w sąsiedztwie jego ekscelencji sołtysa " flaszki "
Wacek
rok temu
Takie bezkarne numery to tylko w Polsze !!!
aza
rok temu
Okazuje się , że tzw. kościół jest dotowany, wspierany przez rząd, ministerstwa, darczyńców, wiernych - a wszystko bierze - prywatna osoba !!! Już wiem dlaczego biskupi mają takie pałace.
To pewne
rok temu
Grubcio powinien dziś zeznawać przed sądem.
Diabeł
rok temu
Dajcie spokój biednemu człowiekowi gdyby wam ktoś tak za nic dawał pieniądze to też chcielibyście zainwestować a nie przechulać...
Maryja i nie ...
rok temu
A nie lepiej żeby od razu kopnął w kalendarz. Wtedy by nie trzeba płacić złodziejowi emerytury a i zakopać można dziada pod płotem
LLLLLLLL
rok temu
Ten oszust i kombinator jakby miał honor to sam by się zamknął w celi na Białołęce.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić