Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BOB
|

Luzowanie obostrzeń. Co się zmieni od 15 maja? Restauracje, kina, obiekty sportowe

2
Podziel się:

Mnóstwo osób z niecierpliwością czeka na 15 maja. Tego dnia zmienia się bardzo dużo. Otwarte zostaną ogródki w restauracjach, będzie można pójść do kina, a nawet na mecz w roli kibica.

Luzowanie obostrzeń. Co się zmieni od 15 maja? Restauracje, kina, obiekty sportowe
Duże zmiany w obostrzeniach od 15 maja (WP, Mateusz Madejski)

Pandemia koronawirusa dla wielu osób jest niezwykle męcząca. Na szczęście trzecią falę lada moment będziemy mieć za sobą. W efekcie mamy stopniowe luzowanie obostrzeń. Dużo jednak zmieni się w sobotę 15 maja.

Luzowanie obostrzeń. Koniec maseczek, restauracje i kina częściowo otwarte

Wszyscy przede wszystkim z niecierpliwością czekali na zniesienie nakazu noszenia maseczki na świeżym powietrzu. W dodatku będziemy mogli skorzystać z ogródka restauracyjnego. Otwarte zostaną także kina, teatry, a nawet obiekty sportowe, ale tylko te na świeżym powietrzu.

Od 15 maja będzie m.in.:

  • zniesiony obowiązek noszenia maseczki na świeżym powietrzu
  • otwarta gastronomia na świeżym powietrzu
  • otwarte kina, teatry, opery i filharmonie na świeżym powietrzu
  • otwarte obiekty sportowe na świeżym powietrzu - maksymalnie 25 proc. pojemności obiektu
  • nauka hybrydowa w szkołach
  • zajęcia i wydarzenia sportowe poza obiektami sportowymi dla maksymalnie 150 osób

Wszyscy muszą się jednak mieć na baczności. Rząd zapowiedział kontrole, które mają weryfikować, czy wszyscy stosują się do obowiązujących przepisów.

- Zarówno inspekcja sanitarna, jak i inne służby będą podejmowały działania weryfikujące przestrzeganie zasad epidemicznych w tych podmiotach, które podejmą swoją działalność w najbliższym czasie - mówi rzecznik rządu Piotr Mueller.

Luzowanie obostrzeń. Gastronomia szykuje się na szturm

Duże emocje wzbudza fakt, że w końcu w luzowaniu obostrzeń uwzględniono gastronomię. Na razie częściowo, bo wciąż klienci nie będą mogli siedzieć w lokalach. Dostępne będą jedynie ogródki restauracyjne.

Właściciele lokali gastronomicznych jednak spodziewają się szturmu klientów. Może być problem, aby znaleźć wolne miejsce, a wiele lokali już prowadzi rezerwacje.

- W ostatnich miesiącach było dużo poniżej tysiąca transakcji, to znaczy, że mniej niż tysiąc osób kupowało u nas posiłki. Myślę, że w ten weekend jesteśmy gotowi obsłużyć trzy razy więcej osób - mówi w Business Insider szef McDonald's Polska Adam Pieńkowski.

Niebawem kolejne obostrzenia zostaną poluzowane, a stanie się to 21 maja. Wszystko zmierza ku temu, aby życie w dużym stopniu wróciło do normalności.

Zobacz także: Otwarcie knajp po miesiącach lockdownu. "Ostatnie pół roku było potwornie ciężkie"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
straszne
rok temu
szczerze napiszę, że zaczyna się burdel i loteria. I nawet nie jest NAJGORSZY brak maseczek na ulicy, tylko, ze nikomu nie przychodzi do głowy stosowanie odległości, odległości i dokładne stosowanie maseczek tam, gdzie muszą być. Nie tylko mają, ale muszą. Są osoby, które zakładają maseczki w wirze ludzi w pobliżu linii, od której zaczyna się sklep. Nie wiem dlaczego tak robią, to dla mnie przerażąjące, to mnie mierzi i wykańcza.
Ja1122
rok temu
Pierwszy
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić