Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Luzowanie obostrzeń. Co z otwarciem restauracji? Gowin zabiera głos

19
Podziel się

Minister rozwoju, pracy i technologii oraz wicepremier Jarosław Gowin uważa, że po majówce trzeba zacząć odmrażanie gospodarki z wyraźnymi przewagami dla zaszczepionych osób. Na przykład, będą mogli korzystać z restauracji, siłowni lub usług turystycznych.

Luzowanie obostrzeń. Co z otwarciem restauracji? Gowin zabiera głos
Lublin, 22.04.2021. Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin podczas Lubelskiego Forum Gospodarczego w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie, 22 bm. (mr) PAP/Wojtek Jargiło (PAP, PAP/Wojtek Jargiło)
bEUCVpjF

Zdaniem wicepremiera Gowina, odmrażanie gospodarki powinno zacząć się tuż po weekendzie majowym. W pierwszej kolejności miałby dotknąć najbardziej urażonych branż - przede wszystkim handlu i usług. Tutaj, w opinii wicepremiera, mają zniknąć wszystkie obostrzenia.

W ciągu maja luzowanie obostrzeń ma dotknąć kolejne branże. Jarosław Gowin uważa, że osoby zaszczepione mają mieć dostęp do wszystkich usług - między innymi móc pójść do restauracji, na siłownię czy na basen oraz skorzystać z usług hoteli i pensjonatów. Zależeć to będzie od akcji szczepień.

bEUCVpjH
Jeżeli akcja szczepień będzie rozwijać się w dotychczasowym tempie, to od początku maja rozpoczniemy zakrojone już na szeroką skalę odmrażanie całej gospodarki, tak żeby od czerwca wszystkie branże gospodarce, na czele z turystyką i gastronomią, mogły już funkcjonować całkowicie swobodnie – powiedział Gowin na konferencji prasowej w czwartek w Lublinie.

Wicepremier dodał, że dyskusje na ten temat w rządzie jeszcze trwają, ale on jest "zdeklarowanym zwolennikiem takiego rozwiązania". Zdaniem Gowina, zarówno rząd jak i obywatele muszą okazać solidarność z przedsiębiorcami, a osoby po podwójnym szczepieniu są w pełni bezpieczne i nie mogą się sami zarazić ani zarazić innych. Dlatego mogą zacząć korzystać ze wszystkich usług - uważa Jarosław Gowin.

Stopniowe luzowanie obostrzeń

Podczas środowej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że od 26 kwietnia w większości województw zniesione zostaną obostrzenia. W 11 regionach kraju otwarte ponownie zostaną zakłady fryzjerskie, kosmetyczne i salony urody oraz przywrócona zostanie hybrydowa forma nauki w klasach 1-3.

bEUCVpjN

Zdaniem ministra, Polska już jest po apogeum trzeciej fali koronawirusa. Obostrzenia nadal obowiązują tylko w regionach, gdzie utrzymuje się niekorzystna sytuacja epidemiczna, tj. w województwach śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim oraz opolskim.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUCVpki
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(19)
KREMATOR
7 miesięcy temu
Maski WŁÓŻ pomimo nie zdjęcia ich. 10 dni nowy LOCKDOWN, przedłużenie w niemieckiego francuskiego, ogólne dalsze zabiedzanie ludności. Hitler był nikim jak kremował, za to ja was będę że wszystkimi chińczykami kremował. Polska jak Ameryka i Europa - polityka zagłady absolutnej, a BÓG już dawno o ZIEMI zapomniał.
OLO
8 miesięcy temu
GOWIN CO TY MASZ DO GADANIA Z TA SWOJA PARTYJKA LEPIEJ ZAMILCZ I NIE PRODUKUJ SIE NIEPOTRZEBNIE
._.
8 miesięcy temu
on głosuje tak jak chce pis , ale się nie cieszy
bEUCVpkj
jaa
8 miesięcy temu
Nie mogę patrzeć na tego człowieka, no nie mogę.
TK1
8 miesięcy temu
Szczepienia są dobrowolne. Polskie prawo głosi równość wobec prawa, swobody obywatelskie, wolność słowa. Luzowanie obostrzeń powiązane ze szczepieniami jest łamaniem prawa. Coraz częściej zdarza się to PiSowi. Może już mamy dyktaturę? Chyba zbyt mocno rząd wygrzał już stołki i temperatura źle wpływa na myślenie. Powinni się zastanowic czy nie warto ustąpić miejsca mądrzejszym. Nasz naród już więcej nie udźwignie.Brak sił i słów.
Nopoio
8 miesięcy temu
Podaj się do dymisji czliwieku większych bzdur dawno nie słyszałem
Dramat
8 miesięcy temu
Sprawdź co znaczy nazwa astra zaneka.
Trump
8 miesięcy temu
Masoneria w natarciu... prawda panie g. ?
taki ktoś
8 miesięcy temu
No panie Gowin niektórzy pamiętają restauracje i tramwaje z napisami tylko dla Niemców pan proponuje tabliczki tylko dla zaszczepionych stare wraca brawo.
gość
8 miesięcy temu
Spokojnie ludzie, otworza i zamkna bo liczba zakazen jest wysoka a liczba zgonow wrecz zastraszajaca , o czym on mowi ???????
gość
8 miesięcy temu
JAKIM PRAWEM ON CHCE ZNOWU DZIELIC POLAKOW ???, ZASZCZEPIENI TEZ CHORUJA NA COVIDA PONOWNIE, P. GOWIN CZY STAC CIE NA ZDROWY, LUDZKI ROZSADEK CZY NIE ???????
To ciekawe...
8 miesięcy temu
Chętnych na szczepienia nie ma , obniżyli specjalnie z tego powodu roczniki , a teraz zależy od zaszczepionych czy gospodarka znów ruszy??? wielu specjalistów mówiło już, że przyjęcie szczepionki wcale nie gwarantuje niezachorowania, czyli zarażania. trzeba być totalnym idiotą, żeby wierzyć w te ich ,,możliwości,,
Ziuta
8 miesięcy temu
I tak niczym mie nie pszekupiom ,ani nieprzymuszą ,ta decyzja będzie tylko i wyłącznie moja!! Ludzi podzielą ,bo oto im chodzi!! A ja. no cóż!! Tam zostawię swoje pieniądze gdzie mie obsłużą a jak nie obsłużą to poprostu będę bogatsza!!!😁🤭🤑🤑🤑
bEUCVpkb
INA
8 miesięcy temu
Tworzenie przywilejów dla osób zaszczepionych jest pomysłem absurdalnym Co warta jest szczepionka jeśli osoba mieszczepiona stanowi zagrożenie dla osoby zaszczepionej.To taka sama bzdua jak ogłoszenie że w Urzędzie Stanu Cywilnego może przebywać jedna osoba.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić