Słowacja luzuje obostrzenia. Wielu Polaków marzy o takim ruchu rządu

0

Polacy z niecierpliwością czekają na poważniejsze luzowanie ograniczeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa. Tymczasem rząd Słowacji zdecydował się na krok, który z pewnością ucieszy wielu mieszkańców tego kraju.

Słowacja luzuje obostrzenia. Wielu Polaków marzy o takim ruchu rządu
Premier Słowacji Eduard Heger (Getty Images)

W środę premier Słowacji Eduard Heger poinformował, że w poniedziałek zniesione zostaną niektóre obostrzenia wprowadzone w odpowiedzi na COVID-19. Wiadomo już, że otwarte zostaną tarasy i ogródki restauracyjne, a także centra fitness.

Szczegóły mają dopiero zostać opublikowane, ale już wiadomo, że w centrach fitness będą obowiązywać poważne ograniczenia. Jednocześnie ćwiczyć będzie mogło jedynie sześć osób, przy jednoczesnym zachowaniu limitu 1 osoba/15 mkw.

Na tarasach i w ogródkach restauracyjnych konieczne będzie zachowanie dwumetrowych odstępów między stolikami. W przypadku zadaszenia tarasu, przynajmniej dwie ściany nie mogą być zabudowane lub w pełni zasłonięte.

Premier Słowacji ostrzega

Eduard Heger nie ukrywa, że ww. zmiany to "kamień milowy" w powrocie do normalności. Jednocześnie ostrzegł, że wciąż należy zachowywać pełną ostrożność, bo walka z pandemią nie została jeszcze zakończona.

Niektórzy eksperci uważają, że Słowacja za szybko decyduje się na takie ruchy. Ich zdaniem należałoby poczekać jeszcze tydzień, by móc ocenić, jak na sytuację epidemiczną wpłynie poniedziałkowe zniesienie ograniczeń związanych z otwarciem większej części sklepów i lokali usługowych.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić