Macierewicz atakuje Tuska. "Nadal będzie bronił Putina?"

Na antenie Telewizji Trwam pojawił się kolejny felieton Antoniego Macierewicza z cyklu "Głos Polski". Polityk atakuje w nim Donalda Tuska sugerując, że jego wybór na premiera będzie miał poważne konsekwencje dla przyszłości Polski.

Macierewicz atakuje Tuska. "Nadal będzie bronił Putina?"
Antoni Macierewicz (Sejm)

Najbliższe dni przyniosą zapowiadaną od momentu wyniku wyborów zmianę władzy. Kandydatem większości parlamentarnej na premiera jest Donald Tusk, a przed takim wyborem w kolejnym felietonie z cyklu "Głos Polski" ostrzega Antoni Macierewicz.

Twierdzi on na to, że wybór Donalda Tuska będzie mieć daleko idące konsekwencje dla przyszłości Polski. Odnosi się on oczywiście do wątku katastrofy smoleńskiej i sugerowanej przez niego rzekomej współpracy Tuska z Rosją.

Gdyby ten wniosek przeszedł, to trzeba mieć świadomość konsekwencji tych decyzji dla przyszłości Polski. Mamy świadomość tego, że pan Donald Tusk (…) działał na rzecz tego, by polskie służby specjalne współdziałały i współpracowały ze służbami rosyjskimi – współpracowały na szkodę Polski, na szkodę prawdy o zbrodni smoleńskiej, ale także współpracowały tak, aby wspierać Rosję w walce przeciwko innym państwom - grzmiał Macierewicz u Rydzyka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nowe dowody ws. katastrofy smoleńskiej? "Dzień świra dwa"

Jednocześnie nie omieszkał on wspomnieć o "zasługach" kierowanej przez niego podkomisji ds. katastrofy smoleńskiej. Według Macierewicza, opublikowany przez nią raport jest jedynym prawdziwym i rzetelnym źródłem wiedzy na temat tego zdarzenia.

W serii pytań retorycznych sugeruje on także, że powrót Donalda Tuska do władzy ma przełożyć się na bardziej liberalną politykę w odniesieniu do Rosji.

Mam nadzieję, że bez względu na to, czy Donald Tusk zostanie premierem, czy nie, tym razem nie wystąpi przeciwko temu, by Rosjanie odpowiadali za zbrodnię smoleńską. Czy Donald Tusk nadal będzie bronił Putina? Czy Donald Tusk nadal będzie działał przeciwko Polsce? Czy Donald Tusk będzie nadal sprawiał, że Polska będzie zagrożona ze strony rosyjskiej i niemieckiej? Zrobimy wszystko, by tak się nie stało! - grzmi Macierewicz.
Zobacz także: Głos Polski - pos. Antoni Macierewicz
Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić