o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

Macierewicz: Skrzydło odpadło 100 m przed uderzeniem w brzozę

333
Podziel się

Antoni Macierewicz pojawił się w sobotę w programie "Rozmowy niedokończone" w TV Trwam. Poseł PiS przekonywał do wybuchów, do których miało dojść na pokładzie prezydenckiego samolotu w Smoleńsku.

Macierewicz: Skrzydło odpadło 100 m przed uderzeniem w brzozę
Antoni Macierewicz. (PAP)
bEilItZx

Macierewicz nie ustaje w publicznym forsowaniu teorii o zamachu w Smoleńsku. Widzowie toruńskiej TV Trwam, mogli wysłuchać kolejnych rewelacji wiceprezesa PiS na temat wydarzeń z 10 kwietnia 2010 r.

Urwanie lewego skrzydła nastąpiło co najmniej mniej więcej 100 m przed miejscem, gdzie rosła słynna brzoza. (...) Na pewno nie żadne uderzenie w brzozę do tego doprowadziło. (...) Skrzydło z pewnością przecięłoby brzozę gdyby w ogóle, do czegoś takiego doszło - powiedział Macierewicz.
bEilItZz
 Skrzydło przecina brzozę nawet wtedy, gdy zostaje jej nadana odporność nieomal metalowa, żelazna. Skrzydło zawsze przecina brzozę, doznaje pewnych uszkodzeń, ale brzozę zawsze przecina. (...) Doszło do urwania skrzydła w miejscu, gdzie nie było żadnych przeszkód, gdzie nie było żadnych wysokich drzew. (...) Przyczyną tej tragedii była eksplozja najpierw w lewym skrzydle, potem w centropłacie. Piloci polscy wypełnili wszystkie swoje obowiązki - przekonywał polityk.

Raport podkomisji smoleńskiej

W ostatnim czasie Antoni Macierewicz wielokrotnie - wywołany do tablicy przez dziennikarzy - poruszył temat raportu, który ma zostać opublikowany przez podkomisję smoleńską na czele której stoi.

bEilItZF

Najpierw wiceprezes PiS stwierdził publicznie, że wnioski z pracy podkomisji zostaną opublikowane po pandemii COVID- 19. Następnie ogłosił, że raport został już opublikowany, jednak nie chce zaprezentować go telewizja publiczna.

Raport został przedstawiony 30 lipca zeszłego roku. Minęło pół roku. Do dzisiaj nie został on opublikowany przez Telewizję Publiczną. Chcę raz jeszcze podziękować Telewizji Trwam i Telewizji Republice oraz stronie MON, które pokazały raport. TVP wciąż tego nie zrobiła, a w związku z tym nie może się z tym zapoznać cała Polska. Kłamcy smoleńscy mogą przez to twierdzić, że Prawo i Sprawiedliwość mając wszystkie narzędzia, nie pokazało prawdy o zbrodni smoleńskiej - oświadczył przewodniczący podkomisji smoleńskiej.

Macierewicz zmienia zdanie

Najnowszy wywiad Antoniego Macierewicza na antenie TV Trwam to ponowne pytania ws. raportu podkomisji smoleńskiej. Macierewicz tym razem odpowiadał, że raport zostanie opublikowany wówczas gdy członkowie podkomisji będą mogli się spotkać - wtedy zostanie on zatwierdzony i zaprezentowany opinii publicznej.

bEilItZG

Na wypowiedź Macierewicza zareagował na Twitterze poseł Maciej Lasek, były przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

Kolejna wersja. Ostatnio ten pan (Antoni Macierewicz - red. ) mówił, że raport już został opublikowany. Podpowiem - rady gmin, powiatów i województw podejmują ważniejsze uchwały głosując zdalnie. W przypadku tego nic niewartego pod względem merytorycznym "dzieła" też to można było dawno zrobić. No ale kasa... - skrytykował Lasek podkomisję smoleńską.
Zobacz także: Strajk Kobiet. Magdalena Biejat zszokowana komentarzem Antoniego Macierewicza
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEilIuaa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(333)
West
3 miesiące temu
Czy Pan Macierewicz , badał się już psychiatrycznie bo jeżeli nie to szczerze zalecam , a po drugie społeczeństwo już chyba ma dość pana teorii na temat tej katastrofy . Niech pan odpuści już i posiedzi trochę w fotelu , daj pan trochę mózgowi odpocząć , chociaż mam wątpliwości czy jeszcze cis z niego zostało po tylu latach kontaktów z panem Jarosławem !!!
Jaroslaw K
3 miesiące temu
P. Antoni, zmien dopalacz, sa nowe na rynku!
Duchacz
3 miesiące temu
Kto opanuje to żałosne kino.To był lot do ziemi sprawnej maszyny.Popatrzcie na międzynarodową klasyfikację wypadku.Sama fizyka,wiara uleciała z duszami ofiar wypadku.
bEilIuab
Teod
3 miesiące temu
Skrzydło uderzyło Macierewicza w głowę
Przechodzien
3 miesiące temu
Kolejny artykul sklucajacy polski ciemnogrod....
Vladimir Puti...
3 miesiące temu
Towarzyszu Antoni! Dziękujemy za wkład w niszczeniu naszego wroga Polski od wewnątrz!
mmmm
3 miesiące temu
Nie wiem czy Macierewicz widzial zdjecia czekiego mysliwca ktory uderzyl w golebia?. Byla dziura w samolocie wielkosci duzej dyni
kary5
3 miesiące temu
jazda na oparach
ANDRZEJ 58
3 miesiące temu
Lekarze psychiatrzy kiedy weżmiecie się za tego pacjenta,przecież na takim OKAZIE można zrobić doktorat.
ekspert
3 miesiące temu
Do Antka, Przecież w samolocie do Smoleńska doszło do eksplozji wewnątrz samolotu. Eksplodowal Ładunek termobaryczny. Ci nasi celebryści dorwali się do darmowej wódki i pili "na krzywy ryj" bez opamiętania bo ZA DARMOCHE to trza pić póki jest co ! Każdy z nich to ma też zasade że "Jak wóde wale to pale" !! Takie było stężenie alkoholu w powietrzu wewnątrz samolotu że wystarczyła mała iskierka od papierosa lub zapalniczki i doszło do eksplozji gazów. Przecież naszym celebrystom NIKT nie zabroni palić w samolotach gdy mają tylko na palenie ochote. Mają IMMUNITET ! Oto cała tajemnica z wypadku w Smoleńsku.
Roberto
3 miesiące temu
Jest jeszcze jeden tupolew niech wsiada i pokarze jak można przeciąć skrzydłem brzozę
ryś 125
3 miesiące temu
A mnie się wydaje że samolot z Warszawy leciał bez jednego skrzydła. Jak pan sądzi panie Antoni .Tak czy nie ?
Doktor
3 miesiące temu
Kiedy to coś zamkną w tforkach zryta czacha kompletnie
bEilItZT
FILUTEK z Lub...
3 miesiące temu
odnoszę wrażenie że A. Macierewicz głupi był już przed urodzeniem.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić