Dziecko przyniosło to do domu z lekcji religii. "Ciężko uwierzyć"

621

Wraca sprawa "rasistowskiej katechezy". W 2008 roku kraj obiegły kontrowersyjne ulotki "Małego Gościa Niedzielnego", na których widać było rasistowskie hasła. Teraz Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych informuje, że dyskryminujące broszury znowu trafiły w ręce dzieci.

Dziecko przyniosło to do domu z lekcji religii. "Ciężko uwierzyć"
Powróciły rasistowskie ulotki religijne. (Getty Images, Facebook)

"Lampa bez oliwy jest ciemna, człowiek bez modlitwy też" – głosi ulotka "Małego Gościa Niedzielnego". Widniejący na niej czarnoskóry chłopiec mówi: "Szkoda, że modlitwa nie rozjaśnia także skóry”.

Rasistowskie grafiki pojawiły się po raz pierwszy 13 lat temu, wywołując w kraju niemałe oburzenie. Redaktor naczelna religijnego pisma Gabriela Szulik przyznała się wówczas do błędu. Twierdziła, że kontrowersyjna treść pojawiła się na broszurze w wyniku przeoczenia.

Mały Gość Niedzielny. Powróciły rasistowskie ulotki

W sobotę 13 marca Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych powiadomił na swoim profilu na Facebooku, że owiana złą sławą ulotka dostała drugie życie. Dokładnie tę samą grafikę miało przynieść dziecko z lekcji religii w jednej z wrocławskich podstawówek.

OMZRiK zwrócił się do rodziców, by sprawdzali, czy ich dzieci nie są narażone na podobne dyskryminujące treści. Ośrodek zachęca do zgłaszania im tego typu sytuacji.

Zawiadamiamy prokuraturę o propagowaniu rasizmu i deprawowaniu dzieci przez osoby związany z kościołem katolickim w Polsce - napisał OMZRiK na Facebooku.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Grafika po ponad dekadzie wybudziła podobne oburzenie wśród społeczeństwa, jak przed laty. Internauci na Facebooku nie kryli swojego zniesmaczenia prezentowaną treścią:

"OMG!!! Aż mi ciężko uwierzyć, że to prawdziwe", "Szkoda, że modlitwa nie rozjaśnia także umysłu", "Kolejny powód by wycofać lekcje religii ze szkół" - komentują internauci.
Zobacz także: Religia na maturze? Dariusz Piontkowski komentuje postulat Kościoła Katolickiego
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić