Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. GGG
|

Macierewicz: Zbrodnia smoleńska powinna trafić do Trybunału Praw Człowieka

45
Podziel się:

Antoni Macierewicz pojawił się w na antenie TV TRWAM ze swoim cyklicznym felietonem "Głos Polski". Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości kolejny raz poruszył temat katastrofy smoleńskiej.

Macierewicz: Zbrodnia smoleńska powinna trafić do Trybunału Praw Człowieka
Antoni Macierewicz (Wikimedia Commons)

Macierewicz nie ustaje w głoszeniu swoich teorii na temat wydarzeń z 10 kwietnia 2010 r. Polityk niemal na każdym kroku podkreśla, że w Smoleńsku nie doszło do katastrofy - tylko został zrealizowany wcześniej zaplanowany scenariusz. 

Urwanie lewego skrzydła nastąpiło co najmniej mniej więcej 100 m przed miejscem, gdzie rosła słynna brzoza. (...) Na pewno nie żadne uderzenie w brzozę do tego doprowadziło. (...) Skrzydło z pewnością przecięłoby brzozę gdyby w ogóle do czegoś takiego doszło - stwierdził Macierewicz w czasie jednego ze swoich ostatnich wywiadów w TV TRWAM. 

Suchej nitki na Macierewiczu nie zostawia publicysta Waldemar Kuczyński, który w bardzo mocnych słowach ocenia działalność szefa tzw. podkomisji smoleńskiej. 

Od lat piszę, że insynuacja o zamachu w Smoleńsku, to największe ku**wstwo politycznej propagandy, po sowieckim katyńskim. To dzieło dzieci Burdenki, moralnych kanalii, łobuzów z komisji Macierewicza i z pisowskich mediów - stwierdza Kuczyński. 

"Zbrodnia smoleńska"

Najnowszy medialna aktywność Antoniego Macierewicza to kolejne nawiązanie do katastrofy smoleńskiej. Polityk nazwał na antenie TV Trwam katastrofę smoleńską - "zbrodnią smoleńską" oraz zasugerował, że zdarzenie z 10 kwietnia 2010 r. powinno trafić do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. 

Ukraina ponad miesiąc temu złożyła wniosek przeciwko Federacji Rosyjskiej, przeciwko Kremlowi, do Trybunału Praw Człowieka domagając się wyjaśnienia, jak mogło dojść do szeregu kilkunastu zabójstw, morderstw, przeciwników pana Putina. A więc jednoznaczność stanowiska wobec Rosji sprawia, że Rosja może być postawiona przed publicznym osądem, bo Trybunał Praw Człowieka to najbardziej prestiżowa instytucja sądowa na świecie - warto byśmy o tym pomyśleli w kontekście zbrodni smoleńskiej. Jeżeli Ukraina mogła taki problem podnieść, to może i my powinnyśmy wreszcie podnieść problem zbrodni smoleńskiej także przed tym trybunałem - powiedział Antoni Macierewicz. 
Zobacz także: Premier pyta, czy prywatna ochrona zdrowia ratuje. Lekarz: "Co jakiś czas trzeba znaleźć wroga"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(45)
Polak Emeryt
rok temu
Słucham !?. Główka normalnie pracuje, czy może nie?
Janina
rok temu
Macierewicz to taki polski warchoł w całej krasie.Całe jego życie to rycie pod kim dołków tylko dla własnej satysfakcji że moje na wierzchu,ograniczony facet.
Bylo tak
rok temu
samolot do wylotu przygotowano w Polsce. Część poleciała samolotem a jeden pojechał pociągiem,żeby szybko wrócić i od razu dostać się do dokumentów...ale nie wpuścił go Komorowski
lekarz
rok temu
jestem lekarzem psychiatrą niestety ja ani też moi koledzy panu Antoniemu pomóc nie potrafimy
anty,św
rok temu
Gdzież zapodziała się bomba, która wybuchła na pokładzie. Ta którą przyniósł bezdomny świadek katastrofy? ..nie maciarwicz, czas na rozliczenie za wieloletnie głębokie koryto
bera
rok temu
Cytowanie tego gościa powinno być karane za sianie niepokoju.
bera
rok temu
Watowaniec tego gościa powinno być ostro karane za sianie niepokoju.
Anka
rok temu
Czy ma pan dowody na zamach? Proszę je pokazać publicz nie i nie narażać Polski na ośmieszenie w świecie?
Twój nick
rok temu
Pokaż raport albo zwróćcie pobory które cała komisja pobierała od czasu jej powstania. Ta smoleńska fikcja trwa już zbyt długo. To nawet przestaje być śmieszne !!!
And.
rok temu
Tam powinna trafić zbrodnia kłamstwa smoleńskiego Maciarewicza
wiadomo
rok temu
Teraz wiem dlaczego lockdawn w Polsce ; Antek dostał przepustkę na Święta, strach się na ulicy pokazać !!!
uwaga
rok temu
Antek Śmigło wraca ...porażające !!!
wikary
rok temu
w tym przypadku współczesna medycyna jest bezradna
emil
rok temu
A pan Antonii do pokoju bez klamek z miękkimi ścianami dla dobra Polski a przedewszystkim dla niego i rodziny blaźni się też ze szkodą dla najbliższych
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić